Online workshop pro žadatele o granty European Research Council (ERC)

Akce je určena především pro ty, kdo v letošním roce plánují žádat o grant ERC Starting nebo ERC Consolidator. Zájemci ať prosím co nejdříve kontaktují Oddělení projektového řízení. The workshop is primarily intended for researchers who plan to apply for ERC Starting or ERC Consolidator Grant this year. If you want to participate, please, contact as soon as possible the Project Management Department.

Read this news in English (published internally, you need to be logged in).

Technologické centrum Praha ve spolupráci s Expertní skupinou na podporu žadatelů ve výzvách ERC pořádají Online workshop pro žadatele o granty ERC (European Research Council).

První část: 15. 5. 2024 (Life Sciences – LS)
                    16. 5. 2024 (Physical Sciences and Engineering – PE)
                    17. 5. 2024 (Social Sciences and Humanities – SH)
Druhá část: V týdnu od 17. do 21. 6. 2024 (bude upřesněno).
Třetí část: V září 2024 (bude upřesněno).

Informace o akci – Pozvánka a podrobné pokyny.
Registrace se otevře 11. 3. 2024 ve 12:00. Účastníci budou muset vyplnit online registrační formulář a poté zaslat na adresu ERC expertní skupiny (erc.es@tc.cz) abstrakt, CV a Track record v jednom pdf dokumentu, sepsané podle ERC pravidel a s využitím ERC templátu.
Zájemcům doporučujeme se zaregistrovat a zaslat požadované materiály co nejdříve po otevření registrace, protože účastníci budou přijímáni na principu „kdo dřív přijde, ten dřív mele“.

Akce je určena pouze pro výzkumníky – Principal Investigators, PIs, kteří již pracují na své grantové žádosti, kterou chtějí podat do některé z těchto výzev:

• ERC Starting Grants 2025 (pravděpodobně s uzávěrkou v říjnu 2024) nebo
  • ERC Consolidator Grants 2025 (pravděpodobně s uzávěrkou v prosinci 2024);
  • ve výjimečných případech budou na workshop přijati i PIs, kteří plánují žádat ve výzvě ERC Synergy Grants 2025, ale svou fází kariéry odpovídají žadatelům o ERC Starting (2-7 let po PhD) nebo ERC Consolidator (7-12 let po PhD).

Výzkumníkům, kteří plánují žádat o ERC Starting Grant nebo o ERC Consolidator Grant,
účast na workshopu velmi doporučujeme.

Předpokládá se, že účastníci workshopu využívají podporu své (potenciální) hostitelské instituce. Proto prosíme zájemce o účast na workshopu z Přírodovědecké fakulty, aby (pokud tak již neučinili):
1) Co nejdříve kontaktovali Oddělení projektového řízení (Ludmila Součková, ludmila.souckova@natur.cuni.cz), abychom jim mohli zaslat ERC templát potřebný k přípravě dokumentu pro registraci na workshop.
2) Zaslali (na ludmila.souckova@natur.cuni.cz) draft svého abstraktu, CV a Track record, pokud možno do 4. 3. 2024, aby mohli případně využít naše doporučení k možnému vylepšení tohoto dokumentu před jaho zaslání organizátorům workshopu.

Co je ERC?

ERC podporuje výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru (frontier research). Podporováni jsou individuální řešitelé (Principal Investigators) a jejich výzkumné týmy. Předpokládá se, že žadatelé o grant přijdou se zcela novou revoluční myšlenkou, jež není pouhým pokračováním jejich dřívějších úspěchů, s myšlenkou, která může výrazně ovlivnit daný obor, posunout jeho hranice či otevřít nové výzkumné perspektivy. Projekty nejsou nijak tematicky omezeny. ERC grant poskytuje svému držiteli finanční nezávislost s velkou mírou flexibility.
O ERC na fakultních stránkách.

• ERC Starting Grants jsou určeny pro vědce 2–7 let po PhD, kteří si budují svůj nezávislý výzkumný tým. Granty jsou udělovány až na 5 let s rozpočtem až 1,5 milionu EUR.
  • ERC Consolidator Grants jsou určeny pro vědce 7–12 let po PhD, kteří zpravidla již mají zárodek vlastního výzkumného týmu, ale stále jej potřebují rozšířit a konsolidovat. Granty jsou udělovány až na 5 let s rozpočtem až 2 miliony EUR.
  • ERC Synergy Grants jsou určeny pro interdisciplinární projekty 2–4 vědců. Granty jsou udělovány až na 6 let s rozpočtem až 10 milionů EUR.

Kontaktní osoby pro ERC na Přírodovědecké fakultě:
Ludmila SoučkováMartina Holíková and Tomáš Palatý.
Pokud máte jakékoli dotazy ohledně ERC grantů, neváhejte se na nás obrátit.

​Kontaktujte nás prosím, i pokud plánujete nebo zvažujete podání ERC projektového návrhu v delším časovém horizontu (např. 1–2 roky), abyste mohli plně využít podporu, která se žadatelům o ERC granty nabízí.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Oddělení projektového řízení) 24. 1. 2024.

Publikováno: Středa 24.01.2024 11:35