E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníFestivalu vědy v pražských Dejvicích se zúčastní i naše fakulta

Festival vědy proběhne ve středu 6. září od 8:30 do 18:00 v pražských Dejvicích. Představí se na něm zástupci řady českých vysokých škol i vědeckých institucí.
What
  • Otvíráky
Čas 06.09.2017
od 08:30 do 18:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

 

Festival vědy 2017, dříve nazývaný Vědecký jarmark, je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí, který vznikl již před pěti lety. Staňte se součástí velké vědecké laboratoře pod širým nebem! Populárním a interaktivním způsobem vám budou po celý den představovány přírodovědné, technické i další obory, uvidíte zajímavé prezentace a vyzkoušíte si nevšední pokusy. Na vědu si tak budete moct doslova „sáhnout“.

 

Akce bude probíhat na mnoha venkovních stanovištích na travnaté ploše u Vítězného náměstí (Kulaťáku) v Praze 6 i v prostorách Národní technické knihovny. Vstup na akci je pro všechny zdarma.

 

 

Kompletní program je k dispozici zde.

 

A co si pro vás připravila Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy?

Myslíte si, že chemie se patří jen do laboratoře? Přijďte k našemu stánku a uvidíte, že takové blesky nebo peklo ve zkumavce dokážeme i pod širým nebem připravit docela snadno. Nebo vás láká odhalování neviditelného písma? Odvážnější z vás si pak mohou zkusit nechat “zapálit” své ruce nebo se nechat “pořezat”, aniž by při tom utrpěli zranění.

Geologova cesta přírodou začíná přímo pod našima nohama a může vést až do samotného středu Země. Na své cestě se geolog setkává s atomy i obřími skálami, hmotou zcela vychladlou či rozehřátou na tisíce stupňů, starou miliardy či tisíce let. V průběhu cesty se navíc může setkat se zkamenělinami miliony let vyhynulých zvířat. Neváhejte a pojďte se s námi vydat na tuto dobrodružnou cestu!

Biologie je disciplínou, která zkoumá živé na těch nejmenších i největších škálách. U nás se můžete například pokusit odhadnout často nečekanou příbuznost druhů, jejichž vývoj trval milióny let! Klenoty mikrosvěta, sinice a řasy jsou často opomíjeny, ale tyto malinké organismy umí velké věci – například ovlivňovat globální klima! Také se u nás dozvíte, že paraziti nepředstavují pro živý svět pouze pohromu, ale že dokáží evoluci někdy také pořádně přiložit pod kotel!

Geografie demografie nám pomáhají zorientovat se ve světě, zejména v jeho nejaktuálnější současnosti. Víte například, odkud pocházejí ponožky, které máte právě na sobě? Pokud vás geografická problematika zaujme, čeká vás netradiční pohled na známá místa i populace různých států světa. Myslíte, že dokážete najít všechny chyby, které jsme udělali při kreslení map?

 

 

Na festivalu si budete moci zakoupit jedinečné produkty z našeho fakultního e-shopu.

 

 

Více informací o této události...

Publikováno: Čtvrtek 31.08.2017 11:00

Akce dokumentů

Kategorie: