E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAktuálně


Periodická tabulka prvků na PřF UK je dočasně uzavřena

Omlouváme se všem návštěvníkům, ale v současné době je výstava chemických prvků ve formě velké periodické soustavy prvků v budově Chemických ústavů, Hlavova 8, Praha 2 mimo provoz kvůli rekonstrukci učebny CH1. Předpokládané znovuotevření bude začátkem října 2023.

Publikováno 11.8.2023

Workshop Image Analysis and Data Processing (not only) in Super- Resolution Microscopy

Datum konání 21.8.2023 - 25.8.2023

Již čtvrtým rokem pořádá Viničná Microscopy Core Facility, špičkové pracoviště Přf UK, jedinečný workshop Image Analysis and Data Processing (not only) in Super-Resolution Microscopy, na kterém se sejdou nejlepší vědci a přednášející, aby účastníkům předali své znalosti. Letos se tento workshop koná od 21. do 25. srpna, hybridní formou. Veškeré informace, možnost registrace i zajímavý rozhovor najdete v této aktualitě.

Publikováno 11.8.2023

Auxin v cytoplazmě! Kořenové buňky, zatočte!

Zcela nečekanou roli AFB1 receptoru v cytoplazmě a nový mechanismus signalizace v tzv. rychlé auxinové dráze, to je jeden z nejnovějších objevů vědeckého týmu pod vedením Mgr. Matyáše Fendrycha, Ph.D. z katedry experimentální biologie rostlin. Výsledky jejich výzkumu byly v červenci letošního roku publikovány hned ve dvou prestižních odborných časopisech, Molecular Plant a eLife. Gratulujeme! Podrobnosti přináší stejnojmenný článek magazínu Forum.

Publikováno 31.7.2023

Není chlupáček jako chlupáček

Rostliny se na své evoluční cestě vydaly zajímavým směrem. Stále častěji se ukazuje, že umí velmi efektivně využívat zmnožení chromozomových sad a jejich případnou následnou redukci ve svůj prospěch. Jak přesně to dělají a jaké reprodukční, ekologické či evoluční výhody jim z toho plynou? Patrik Mráz z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy je jedním ze spoluautorů nové studie, která odhalila nové poznatky týkající se reprodukčních strategií u rostlin se zmnoženým genomem.

Publikováno 31.7.2023

Akce dokumentů