Výměnné pobyty / Exchange Study Stays 2023/24

Scroll down for English version

Odbor zahraničních vztahů RUK vyhlašuje výběrové řízení na výměnné pobyty v rámci meziuniverzitních dohod v akademickém roce 2023/2024. Podrobný seznam univerzit naleznete v příloze.

Úspěšní žadatelé budou mít vysokou pravděpodobnost úspěchu při žádání o financování z Fondu mobility nebo Fondu internacionalizace

Přihlašovat se můžete od 5. do 31. října.

K výběrovému řízení studenti nahrají do webové aplikace následující dokumenty
v anglickém jazyce, není-li uvedeno jinak:

• životopis (s aktuálními kontakty: e-mail, mobil)
  • motivační dopis
  • konkrétní studijní plán na vybrané univerzitě (formulář ke stažení)
  • doporučující dopis z katedry (pro VŘ lze česky, doporučujeme v angličtině)
  • aktuální výpis studijních výsledků za celé studium na VŠ
  • doklad o jazykové způsobilosti
  • studenti doktorského studijního programu, kteří se hlásí na výzkumný pobyt, přiloží navíc ještě příslib přijetí od akademického pracovníka partnerské univerzity

Studenti, kteří se budou hlásit na Université de Montréal, předloží uvedené dokumenty
ve francouzštině (výpis studijních výsledků a doporučující dopis mohou být v ČJ nebo v
AJ), a do Latinské Ameriky v češtině nebo v angličtině. Manuál k online přihlášce naleznete zde.

Nadále umožňujeme, aby si každý student zvolil navíc jednu univerzitu jako náhradní řešení.

English Version

International Relations Office of the CU Rectorate announces a call for applications for exchange study stays in the academic year 2023/2024 within the framework of inter-university agreements.

Successful applicants will have a high chance of getting funding via CU Mobility Fund or CU Internationalization Fund

Applications can be submitted from October 5th to October 31st, 2022.

Interested applicants are required to submit the following documents (in English, if not specified otherwise) via the online application:

• CV (including updated contact details: e-mail, phone number)
  • Letter of purpose
  • Study plan (use the form)
  • Recommendation letter by a CU faculty member
  • Transcript of records of all post-secondary study
  • Certificate/confirmation of English language proficiency
  • Invitation letter by a receiving faculty member (applies to Ph.D. applicants for a research stay only)

A guide for the online application can be found here.

We require the letter of purpose and CV to be in French for Université de Montréal.

Students can select one university as an alternative to the university of their first choice.

Publikováno: Pondělí 03.10.2022 10:35