Stipendijní pobyty na základě mezinárodních smluv MŠMT

Stipendijní pobyty v zahraničí na základě mezinárodních smluv MŠMT pro akademický rok 2024/2025.
Čas 30.10.2023
od 09:55 do 09:55
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Česká republika má s některými zeměmi uzavřeny mezinárodní smlouvy, které jsou v působnosti  MŠMT. V rámci těchto smluv jsou České republice nabízeny stipendijní pobyty v zahraničí. Je v nich stanoven počet míst, délka pobytu, požadavky na uchazeče atd. Pobyty zprostředkovává Akademická informační agentura (AIA) MŠMT ČR.

Nabídka stipendií není specifikována na konkrétní vysoké školy v zahraničí. Uchazeči si sami vyhledájí kontakty na příslušné instituce, o které mají zájem. . Doporučuje se, aby v době podání přihlášky už měli uchazeči navázán kontakt s příslušným pracovištěm v zahraničí.

Stipendia jsou určena pro řádné studenty Univerzity Karlovy. Vybraní uchazeči by jimi tudíž měli zůstat i během svého stipendijního pobytu v zahraničí.

Zájemci musí předložit následující doklady:

• Přihlášku potvrzenou fakultou

(Návrh na vyslání/Žádost o přiznání stipendia) - formulář online zde
• Studijní záměr
• Studijní průměr

Vyplněné přihlášky a další doklady zašlete na e-mailovou adresu zahraničního oddělení foreign@natur.cuni.cz.

Do 20. 11. 2023: Egypt
Do 4. 12. 2023: Čína
Do 8. 1. 2024: Chorvatsko, Severní Makedonie, Slovinsko
Do 29. 1. 2024: Slovensko

U letních škol do Chorvatska, Slovinska neproplácí MŠMT cestovné.

Počet míst pro UK na stipendijní pobyty naleznete v této tabulce, pokud v kolonce UK Praha rozkliknete jednotlivé země.

Více informací naleznete na tomto odkazu.

Kontakt:
Mgr. Dita Faifrová