Nové výzvy MZV ČR na podání projektových návrhů

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vyhlašuje dotační program „Posilování kapacit veřejných vysokých škol v rozvojových zemích" pro rok 2024.
Čas 11.12.2023   00:00
12.01.2024   14:00
Kontaktní telefon 224 491 301
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vyhlásilo dvě nové výzvy na podání projektových návrhů na tzv. navyšování kapacit, tedy spolupráci, která se týká Ukrajiny a rozvojových zemí. V rámci této výzvy je možné žádat o celoroční či dvouleté projektové období.

• Posilování kapacit veřejných vysokých škol v rozvojových zemích v roce 2024

Uzávěrka dne 12. 01. 2024 v 14:00

Předmětem této výzvy je výběr projektů zaměřených na podporu meziuniverzitní vědecké, výzkumné a pedagogické spolupráce, realizaci specializovaných krátkodobých, několikaměsíčních, studijních pobytů učitelů z ČR v rozvojových zemích i učitelů a studentů z rozvojových zemí na českých veřejných vysokých školách, předávání českého know-how v oblasti managementu vysokého školství, spolupráci v odborné publikační činnosti, vědeckou a akademickou spolupráci v oblasti posilování kybernetické bezpečnosti, apod. Podpořeno může být také navazování nového partnerství mezi veřejnými vysokými školami v České republice a v partnerské zemi, zejména pokud to je koherentní s dosavadní dvoustrannou rozvojovou spoluprací a perspektivní z hlediska zapojení do rozvojové spolupráce EU ve formě Iniciativ Team Europe nebo delegované spolupráce.

• Posilování kapacit veřejných vysokých škol na Ukrajině 2024

Uzávěrka dne 12. 01. 2024 v 14:00

Předmětem této výzvy je výběr projektů zaměřených na podporu meziuniverzitní vědecké, výzkumné a pedagogické spolupráce, realizaci specializovaných krátkodobých, několikaměsíčních, studijních pobytů učitelů z ČR v rozvojových zemích i učitelů a studentů z rozvojových zemí na českých veřejných vysokých školách, předávání českého know-how v oblasti managementu vysokého školství, spolupráci v odborné publikační činnosti, vědeckou a akademickou spolupráci v oblasti posilování kybernetické bezpečnosti, apod. Podpořeno může být také navazování nového partnerství mezi veřejnými vysokými školami v České republice a v partnerské zemi, zejména pokud to je koherentní s dosavadní dvoustrannou rozvojovou spoluprací a perspektivní z hlediska zapojení do rozvojové spolupráce EU ve formě Iniciativ Team Europe nebo delegované spolupráce. Předkládané projekty musí směřovat do Ukrajiny, nebo do Moldavska – v případě, že se zabývají problematikou ukrajinských uprchlíků v Moldavsku.

V případě zájmu o konzultaci ohledně přípravy projektu, prosím, kontaktujte pana Ing. Alexandra Kandakova, Ph.D. (alexandr.kandakov@ruk.cuni.cz).

Publikováno: Pondělí 11.12.2023 14:50