Letní Fulbrightova stipendia na rok 2023/2024

Fulbrightova komise vypsala nová letní stipendia na akademický rok 2023/2024.

1) Letní škola na téma: U.S. Institute on Civic Engagement

• Fulbrightova komise v České republice hledá účastníky na pětitýdenní Letní školu na téma Civic Engagement na Michigan State University v USA. Cílem programu je evropským studentům ze sociálně znevýhodňujícího prostředí představit americkou kulturu, různé přístupy k občanské společnosti, angažovanosti, aktivismu, komunitnímu plánování a vzdělávání.
  • Začátek pobytu bude zřejmě na konci června 2023 a hostující univerzita bude Michigan State University. Programu se zúčastní 20 studentů z celé Evropy ve věku 18 až 25 let.
  • Uzávěrka přihlášek je 15. prosince 2022.

2) Letní instituty amerických studií

• Jednotlivé instituty obsahují intenzivní program přednášek, seminářů, diskusí na vybrané univerzitě a následné exkurze do jiných měst a relevantních institucí, v případě špatné epidemiologické situace budou přednášky organizovány virtuálně.

• Instituty neposkytují prostor pro samostatnou výzkumnou činnost, k samostatnému studiu je vyhrazeno zpravidla několik dnů z celé doby trvání institutu. Každému z účastníků bude přidělen americký školitel, který mu pomůže při zpracovávání přidělených úkolů.

• Z americké strany program administruje Bureau of Educational and Cultural Affairs, U.S. Department of State. Víc informací najdete na stránce Study of the United States Institutes for Scholars

• Uzávěrka přihlášek je 10. ledna 2023.

Publikováno: Pondělí 28.11.2022 13:35