Izrael: Excellence Fellowship Program pro zahraniční postdoktorandy

Izraelské instituce „Council for Higher Education in Israel” a „Israel Academy of Sciences and Humanities” s potěšením vyhlašují šestou výzvu programu Excellence Fellowship Program in Israel pro vynikající zahraniční postdoktorandy.
Tento program naplňuje závazek Izraele podporovat mezinárodní vědeckou spolupráci a rozvoj výzkumu na světové úrovni. Prostřednictvím této iniciativy nabízí Izrael nejlepším absolventům doktorského studia (do čtyř let od ukončení studia) ze všech vědních oborů možnost provádět špičkový výzkum v Izraeli s předními vědci a odborníky v jejich oboru.

Účastník programu musí splňovat následující podmínky
1. Program je otevřen pro zahraniční kandidáty, kteří získali doktorát na univerzitě v uznávané vysokoškolské instituci mimo Izrael v době kratší než 4 roky před podáním této přihlášky, či kteří obdrží tento titul v dohledné době.
2. O stipendium se nemohou ucházet izraelští občané, osoby s trvalým pobytem v Izraeli a uchazeči, kteří před uzávěrkou přihlášek nastoupili na postdoktorandské místo v Izraeli.
3. Uchazeči musí být přijati na postdoktorandské místo pod vedením člena fakulty na jedné z následujících izraelských univerzit: Ariel University, Bar-Ilan University, Ben-Gurion University, Hebrew University of Jerusalem, Open University of Israel, Reichman University, Technion-Israel Institute of Technology, Tel Aviv University, University of Haifa, Weizmann Institute of Science.
4. Uchazeči musí mít závazek univerzity, že poskytne finanční příspěvek na stipendium: nejméně 25 % z 160 000 NIS (40 000 NIS ročně) v humanitních a společenských vědách a nejméně 50 % (80 000 NIS ročně) v oborech STEM).

Další informace
1. Uchazečům se doporučuje, aby si nejprve našli hostitelského výzkumného pracovníka na jedné ze zúčastněných univerzit.
2. Hostitel by pak měl získat závazek od rektora hostitelské univerzity o pokrytí požadovaného finančního příspěvku.
3. Uchazeč by měl tento závazek přiložit k přihlášce.

Uzávěrka: všechny materiály by měly být zaslány v jednom PDF souboru do 1. října 2022 paní Batshevě Shor na následující adresu: ForeignPostdoc@academy.ac.il [předmět: " Application Material for Dr. (vaše jméno)]".

Další informace o programu Excellence Fellowship Program 2022:

web

přihlašovací formulář