French Institutes for Advanced Study - výzkumní pracovníci

Registrace jsou otevřeny do 6. června 18:00 CEST.

French Institutes for Advanced Study (FIAS) Fellowship Programme nabízí desetiměsíční stipendia do jedné ze sedmi francouzských institucí (IAS):  Institut v Aix-Marseille, Loire Valley (Orléans-Tours), Lyon, Montpellier, Nantes, Paris a v Rennes.

Výzva je otevřena všem oborům společenských a humanitních věd a všem oblastem výzkumu.

Stipendisté FIAS budou moci volně organizovat svůj výzkum a zároveň využívat podpory a příznivého vědeckého prostředí, které instituce nabízí a které se vyznačuje multidisciplinární kohortou stipendistů a úzkým vztahem k místním výzkumným střediskům a laboratořím.

PODMÍNKY

Všechny IAS se dohodly na společných standardech, včetně poskytování příspěvku na živobytí (2 700 EUR měsíčně), sociálního zabezpečení, ubytování, rozpočtu na výzkum a odbornou přípravu a úhrady cestovních nákladů.

ZPŮSOBILOST

FIAS uděluje stipendia vynikajícím výzkumným pracovníkům na všech úrovních kariéry, od postdoktorandů až po vedoucí vědecké pracovníky. Minimálním požadavkem je doktorát + 2 roky praxe ve výzkumu v době podání žádosti. Výjimku tvoří vědci s magisterským titulem + 6 let praxe ve výzkumu na plný úvazek po získání titulu (při výpočtu praxe se nezohledňuje doktorandské vzdělání).

Do stipendijního programu FIAS se mohou přihlásit výzkumní pracovníci ze všech zemí, nesmí však strávit ve Francii více než 12 měsíců během tří let před uzávěrkou přihlášek.

PŘIHLÁŠKA

Přihlášky se do 6. června 18:00 CEST podávají online prostřednictvím webových stránek, kde naleznete podrobné informace týkající se obsahu přihlášky, kritérií způsobilosti a výběrového řízení.

Publikováno: Úterý 09.05.2023 13:20