Fond Junior (Post-Doc)

Fakultní termín podání navrhů témat projektů je 31. května 2023.

Univerzita Karlova právě zveřejnila výzvu Fondu Junior, který je určen pro zahraniční post-doc studenty. Tento fond zajistí financování vybraných zahraničních juniorních akademických pracovníků na UK od 1. 1. 2024 do 31. 12. 2025.

Financování zajišťuje rektorát UK společně s Přírodovědeckou fakultou, přičemž financování zajistí školitel žadatele.

Fakultní termín podání navrhů témat projektů je 31. května 2023.

Témata budou zveřejněna jak PřF, tak rektorátem univerzity a to 13. 6. 2023. Uchazeči o tato témata pak kontaktují přímo konkrétního řešitele.

Každý žadatel musí splňovat následující kritéria:

• Musí být občanem cizí státní příslušnosti.
  •  V době podání přihlášky musí mít ukončené Ph.D. studium na zahraniční univerzitě a zároveň Ph.D. titul nesmí být starší 5 let. Tato lhůta může být prodloužena o dobu strávenou na mateřské a rodičovské dovolené
  •  V době podání přihlášky nesmí být habilitován.

Žádost uchazeče musí obsahovat následující:

• Žádost uchazeče (příloha)
  • Doporučující dopis (příloha)
  • Profesní životopis
  • Kopii doktorského diplomu

Deadline pro přihlášky stanovuje každý řešitel sám, fakultní deadline pro shromáždění všech vybraných uchazečů je 27. 7. 2023

Více informací o Fondu Junior naleznete zde.

Fakultní kontakt:

Mgr. Pavla Pousková