AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv | 2024/1

Pravidelný měsíční přehled aktualit AIA s pozvánkami na akce, nabídkou stipendií a dalších vzdělávacích aktivit.
Čas 03.01.2024
od 11:35 do 11:35
Kontaktní telefon (+420) 221 850 504
Přiložený soubor: Přehled aktualit_leden 2024.pdf
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

S novým rokem připravila Akademická informační agentura (AIA) souhrn aktualit a nových nabídek, které se převážně týkají nejrůznějších stipendijních programů.

AKCE
nfoseminář o bilaterálních a mulilaterálních programech
30. ledna od 10 hod., Registrace zde
Webinář o programech AKTION ČR-Rakousko, CEEPUS, Fondy EHP a stipendijní programy MŠMT.

STIPENDIA
Francie, Barrande - pobyty pro studenty DSP
Termín pro podání přihlášek: 28. ledna
Stipendijní program Barrande umožní absolvovat vybraným studentům DSP výzkumný pobyt ve Francii pod vedením francouzského školitele, a to buď formou stáže v délce 1 až 3 měsíce, nebo doktorského studia pod dvojím vedením, tzv. cotutelle. Žádosti přijímá AIA elektronicky na aia@dzs.cz.

Bilaterální spolupráce: stipendia Řecko
Termín pro podání přihlášek: 10. ledna
Řecko přijme 6 akademických pracovníků českých VŠ na studijní či výzkumné pobyty v délce maximálně 1 týden. Výše stipendia pro účastníka pobytu je 110 EUR denně. Pobyt se musí uskutečnit během kalendářního roku 2024.

Bilaterální spolupráce: stipendia Lotyšsko
Termín pro podání přihlášek: 31. ledna
Studenti BSP, MSP a DSP mohou vyrazit na pobyty v Lotyšsku v délce až dvou semestrů. Studentům BSP a MSP vyplácí lotyšský stát stipendium ve výši 500 EUR měsíčně, doktorandům 700 EUR měsíčně. Informace o lotyšských stipendiích získáte na stránkách Study in Latvia

Bilaterální spolupráce: stipendia Severní Makedonie
Termín pro podání přihlášek: 31. ledna
Studenti BSP, MSP a DSP a VŠ pedagogové se mohou hlásit na stipendijní pobyty v Severní Makedonii. Studenti mohou vyjet minimálně na 2 měsíce, pedagogové na max. 10 dnů.

Bilaterální spolupráce: stipendia Mongolsko
Termín pro podání přihlášek: 31. ledna
Studenti BSP, MSP a DSP a VŠ pedagogové se mohou hlásit na stipendijní pobyty v Mongolsku. Studenti mohou vyjet minimálně na 2 měsíce, pedagogové na max. 1 měsíc.

Bilaterální spolupráce: stipendia Albánie
Termín pro podání přihlášek: 31. ledna
Albánie nabízí možnost uskutečnění studijního či výzkumného pobytu na libovolné VŠ. Pro studenty BSP, MSP a DSP nabízí semestrální pobyty v délce až 9 měsíců. VŠ pedagogy zve na studijní, výzkumné či přednáškové pobyty většinou v délce do 1 měsíce.

Bilaterální spolupráce: stipendia Polsko
Termín podávání přihlášek: 16. února
Studenti BSP, MSP a DSP a akademičtí pracovníci se mohou zúčastnit studijních či výzkumných pobytů v Polsku. Studenti mohou vyjet na min. 2 měsíce a max. celý akademický rok, akademici až na 7 měsíců.

Bilaterální spolupráce: stipendia Slovensko
Termín podávání přihlášek: 16. února
Studenti MSP a DSP a VŠ pedagogové z ČR mají k dispozici po pěti stipendijních místech na Slovensku. Studenti mohou vyjet na min. 3 měsíce a max. celý akademický rok, pedagogové na max. 2 týdny přednáškového nebo výzkumného pobytu.

Více programů včetně jazykových pobytů naleznete v měsíčním přehledu AIA v příloze tohoto článku nebo pod tímto odkazem.

Publikováno: Středa 03.01.2024 12:15