AIA: Stipendia na základě mezinárodních smluv

Pravidelný měsíční přehled aktualit AIA s pozvánkami na akce, nabídkou stipendií a dalších vzdělávacích aktivit
Čas 04.12.2023
od 13:35 do 13:35
Kontaktní telefon (+420) 221 850 504
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Se sklonkem letošního roku připravila Akademická informační agentura (AIA) opět souhrn aktualit, které se převážně týkají různých typů výjezdů se zahájením v akademickém roce 2024/2025. Ještě před vánočními prázdninami je tak možné začít chystat žádosti.

Nabídka stipendií:

• Bilaterální spolupráce: stipendia Egypt
Ministerstvo vysokého školství EAR nabízí stipendia ke studijním a výzkumným pobytům. Do výběrového řízení otevřeného pro všechny obory se mohou hlásit studenti DSP a VŠ učitelé a vědci.

Detaily nabídky jsou zde.
Termín pro podání přihlášek je 8. prosince 2023.

• Bilaterální spolupráce: stipendia Gruzie
Gruzie nabízí oborově zaměřené letní školy, jejichž seznam zahraniční partner zveřejní na jaře 2024. Dále nabízí semestrální studijní pobyty pro BSP, MSP a DSP a pobyty pro VŠ pedagogy. Pokyny pro přihlášení naleznete v detailu jednotlivých nabídek.

Detaily nabídky jsou zde.
Termín pro podání přihlášek je 29. prosince 2023.

• Bilaterální spolupráce: stipendia Bulharsko
Studenti BSP, MSP a DSP a VŠ pedagogové se mohou hlásit na stipendijní pobyty v Bulharsku. Studenti mohou vyjet až na dva semestry, pedagogové až na 3 měsíce

Detaily nabídky jsou zde.
Termín pro podání přihlášek je 2. ledna 2024.

• Bilaterální spolupráce: stipendia Rumunsko
Ministerstvo školství Rumunska přijme nejméně tři studenty BSP, MSP a DSP na pobyty v délce od 2 do 9 měsíců. Měsíční výše stipendia činí 12 000 Kč pro studenty BSP a MSP, resp. 13 000 Kč pro doktorandy. Dále přijme VŠ pedagogy na studijní přednáškové pobyty v maximální délce 1 měsíc. Měsíční výše stipendia činí 13 000 Kč.

Detaily nabídky jsou zde.
Termín pro podání přihlášek je 2. ledna 2024.

• Bilaterální spolupráce: stipendia Sev. Makedonie
Studenti BSP, MSP a DSP a VŠ pedagogové se mohou hlásit na stipendijní pobyty v Severní Makedonii. Studenti mohou vyjet minimálně na 2 měsíce, pedagogové na max. 10 dnů.

Detaily nabídky jsou zde.
Termín pro podání přihlášek je 31. ledna 2024.

• Bilaterální spolupráce: stipendia Řecko
Řecko přijme 6 akademických pracovníků českých VŠ na studijní či výzkumné pobyty v délce maximálně 1 týden. Výše stipendia pro účastníka pobytu je 110 EUR denně. Pobyt se musí uskutečnit během kalendářního roku 2024.

Detaily nabídky jsou zde.
Termín pro podání přihlášek je 10. ledna 2024.

• Barrande Fellowship Program
Stipendijní program Barrande umožní absolvovat vybraným studentům DSP výzkumný pobyt ve Francii pod vedením francouzského školitele, a to buď ve formě stáže v délce 1 až 3 měsíce, nebo doktorského studium pod dvojím vedením, tzv. cotutelle.

Detaily nabídky jsou zde.
Termín pro podání přihlášek je 28. ledna 2024.

Veškeré žádosti k jednotlivým stipendijním programům přijímá AIA.

Podmínky a podrobnější informace k stipendiím lze nalézt ve vyhledávači stipendií.

Publikováno: Pondělí 04.12.2023 13:55