E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english Přihlášení



Radiový noční orientační běh 18.11.2013 - Hostivařský lesopark

VÝSLEDKY A FOTOGRAFIE
Čas 18.11.2013
od 19:00 do 20:45
Jméno
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

FOTOGRAFIE ZE ZÁVODU prakticky žádné nejsou. Pouze něco příšerné kvality  ze startu, cíle a závěrečného hledání pořadatele, který byl nalezen až v MHD, odpovídající kvalitě samotného závodu. Průběh závodu tedy vystihují pouze 4 obrázky, tedy trasa Davida Krauseho, jeho rychlost a tepová frekvence v průběhu závodu, jeho bloudění na kontrole číslo 9 a jeho zklamání ve tváři, potom co dostal penalizaci 4 minuty za příliš nízkou hmotnost, čímž se posunul až na potupné třetí místo. Celkové výsledky (bez penalizace Davida Krauseho) jsou v dolní části textu.

David Krause na kontrole č. 9 a jeho přešlapování v cíli:

.

ÚVODEM

Jestliže Hynek Urban jako nezpochybnitelná světová jednička mezi pořadateli nočních orientačních běhů pronesl při své Ďáblické Bludičce větu: "Je dobře, že budeš při tom, "t. ...e", protože tohle bude průlomový noční orienťák." S tím nelze než souhlasit, ten orienťák skutečně zlomil fyzicky i psychicky nejednoho běžce a je dost možné, že některé i prolomil. Po obsahové stránce byl samotný závod převážně přespolním během v pravém slova smyslu, ale žádný další prům již nenastal.

Jestliže někdo očekával, že by tím skutečně průlomovým nočním orientačním během mohl být ten 18.11.2013, tak to ani omylem. Může za to Alan Liška, který nedonesl z laborky dostatečné množství rádia. Ze všech 25 známých izotopů, potřebných na rovných 25 kontrol, donesl pouze stopové množství (zhruba 10 atomů) celkem všedního Rádia 226. Nebude tedy prolomena ani teorie, že orientační běh je jediný zdravý sport. Všichni zřejmě ve zdraví přežijí a jediný průlom bude zaznamenán snad jen tím, že to bude bezkonkurenčně nejslabší orienťák, který se kdy pořádal, což už ale nikoho nepřekvapí.

Musela se tedy hledat náhradní řešení, jak zachovat, alespoň myšlenku radiového orientačního běhu. To se vyřešilo poměrně elegantně. V mapě budou nakresleny mnohem větším kroužky než je pro značení kontrol obvyklé. Někde uvnitř kroužku bude stát vždy nějaký chlápek s mobilem.  Těch bude tolik, kolik se jich podaří sehnat. Tedy řekněme rovnou, ne mnoho. U kroužků (kontrol) nebudou v mapě napsána čísla kontrol, ale mobilní čísla těch chlápků, kteří budou stát na těch kontrolách.

Většinou se závodníci orientují pomocí zraku, vrstevnic nebo lišejníků. Zde bude dominantním smyslem sluch. Závodníci budou muset mít vlastní mobil, když se budou nacházet v blízkosti předpokládané kontroly, budou muset prozvánět a zároveň mít uši na stopkách, aby zjistili, odkud prozváněné číslo zvoní. Tímto způsobem je budou nacházet.

Minimálně jedna kontrola bude bonusová, to bude mobil, který bude vysílat WIFI signál. Tuto kontrolu nebude tedy možné prozvánět, ale bude dohledatelná pouze podle sílícího nebo slábnoucího signálu.

V prostoru startu nebude v průběhu závodu nikdo stát, proto se doporučuje nechat si veškeré věci v šatnách SCUK, kde bude také cíl.

VÝSLEDKY

pořadí

jméno 1

jméno 2

čas

body

1

David Krause

 

50,05

9

2

Vojta Skála

Antonín Kanta

50,07

9

3

Majda Knappová

Radka Haislová

53,25

9

4

Lenka Masopustová

 

53,28

9

5

Ondra Štrympl

 

53,55

9

6

Marin Labuta

Martin Šoupal

54,15

9

7

Adam Pinker

 

54,29

9

8

Katka Zamazalová

 

60,05

9

9

Markéta Růžičková

Petr Korda

73,42

9

10

Marcel Tománek

 

73,47

9

11

Markéta Havelková

 

74,23

9

12

Lucie Jankolová

 

74,23

9

13

Lucia Jebavá

Markéta Jansová

74,25

9

14

Lucka Olejníková

Jakub Makal

75,03

9

15

Barbora Koudelková

Barbora Kramná

77,19

9

16

Martina Chvílová

Václav Kuna

80,17

9

17

Jana Hansíková

Jarda Hrdlička

80,43

9

18

Eliška Antoš

Vladimír Merta

53,31

8

 

Start hromadný: 19:15

MÍSTO STARTU

Časový limit: 90 min. (za překročení časového limitu je strháván jeden bod za každou načatou minutu.

 

Cíl: budově v SCUK, vyhlášení výsledků také a bezprostředně po skončení závodu.

 

PŮVODNÍ NEPLATNÁ CHARAKTERISTIKA ZÁVODU

Radiový orientační běh v pravém slova smyslu, kdy na kontrolách nebudou použity žádné radiové vysílače o určité frekvenci a vlnové délce, ale přímo samotné rádium. Na každé kontrole bude umístěn jiný izotop rádia s různým poločasem rozpadu. Dle hodnoty poločasu rozpadu jednotlivých izotopů rádia lze vyvodit, že některé kontroly nebudou v lese v nějakém znatelném množství ani vteřinu, zatímco jiné tam nějakou chvíli vydrží. Místo čísel kontrol budou v mapě napsána pouze nukleová čísla izotopů, které se na jednotlivých kontrolách budou nacházet. Místo radiových přijímačů budou muset závodníci pro lokalizaci kontrol použít Geiger-Müllerův počítač. Podle sílící nebo slábnoucí radiace se pak budou účastníci pohybovat po lese na principu "přihořívá, samí voda" dokud nenajdou kontrolu nebo-li zdroj radiace.

V závodě budou použity světélkující kontroly, ale jde pouze o vedlejší produkt fotoelektrického efektu rádia, nikoliv samotné radiace.

Vyhlášení výsledků musí být ihned po skončení závodu, aby se jich medailisté vůbec dožili!

.


Publikováno: Pondělí 28.10.2013 10:25

Akce dokumentů