E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníVia Ferraty Rakousko

Kurz pohybu na zajištěných cestách (via ferrata, klettersteig)
Čas 03.06.2019   18:55
07.06.2019   18:55
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Termín: 3.6. - 7.6. 2019

Vedoucí kurzu: Mgr. Vít Starý, vit.stary@natur.cuni.cz

Náplň: Nácvik používání vybavení pro bezpečný pohyb na zajištěných cestách. Plánování (mapy, nákresy, počasí aj.). Dopomoc a záchrana na zajištěných cestách.

Cena: 3000 Kč - cena je orientační po započtení průměrné ceny ubytování, dopravy a půjčovného za ferratový set

Doprava: individuální (carsharing)

Ubytování: v horských chatách či kempech, spacák a stan s sebou

Stravování: Individuální. Převážně z vlastních zdrojů na vlastním vařiči, ale taktéž ve vybavené kuchyňce nebo v přilehlých restauračních zařízení. V údolí možnost nákupu.

Pojištění: Podmínkou pro účast na kurzu je pojistění kryjící záchrannou akci při pohybu v horském terénu a na ferratách. Doporučuji pojištění rakouského horolezeckého svazu Alpenverein (Štefánikova 2/63, Praha 5). Pojištění se sjednává na rok a na horských chatách lze za členství uplatnit 50% slevu na ubytování!

Kurz pohybu na zajištěných cestách - tzv. via ferratách či německy klettersteig - v rakouské oblasti Salzkammergut a Dachsteingebirge. Zajištěné cesty svým systémem ocelových lan a žebříků v bezpečných podmínkách zpřístupňují kolmé alpské stěny a jinak nepřístupné vrcholy i pro nehorolezce. Vstupní atributy jako pud sebezáchovy, odpovědnost za sebe i za ostatní, námaha a odvaha jsou však samozřejmým předpokladem přihlášení se na kurz.

Kurz je koncipován jak pro úplné začátečníky, tak pro zkušenější horaly. Během kurzu přejdeme od úplných začátků na cvičných ferratách až k úsekům značených symbolem E (vysoká obtižnost;dobrovolně).

Během kurzu budeme ubytováni mj. na horských chatách, které nejsou dostupné autem, ale pouze dlouhým výšlapem. Proto je potřeba být schopen zabalit si věci na přespání a na následující den do jednoho batohu.

 

Publikováno: Úterý 15.01.2019 12:40

Akce dokumentů