vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Děkanský sportovní den se letos konal 28. dubna a přilákal téměř 1000 studentů.

Slavnostní zahájení Děkanského sportovního dne proběhlo v rámci Akademické aerobik show, na které děkan fakulty Prof. RNDr. Bohuslav Gaš, CSc. předal sportovní stipendia nejúspěšnějším sportovcům Přírodovědecké fakulty.

Sportovní den ukončilo půlnoční vyhlášení výsledků tradičního nočního orientačního závodu smíšených dvojic. Jen orientačního závodu se zúčastnilo 280 závodníků a pořadatelů!!

Petra Dupalová - atletika (400m, 800m)

Nabídka sportovních aktivit byla letos velmi široká. Nově byl do programu zařazen např. turnaj ve stolním tenise, po roční pauze se do programu vrátil opět tradiční sjezd Sázavy. Po dvouleté přestávce se také do areálu SCUK vrátil noční orientační běh smíšených dvojic.

.

Sportovní akce se zúčastnilo 90 studentek z PřF a dalších fakult, které si pod vedením skvělých instruktorů výborně zacvičily. Celou akci slavnostně zahájil děkan PřF, který předal sportovní stipendia vybraným studentkám - reprezentatkám.

Přestávky mezi jednotlivými lekcemi vyplnila exkluzivní vystoupení mladých nadějí Akademie        Aerobiku Radky Hanákové.

Čtvrtek 28. dubna 2011

2. SPORTOVNÍ  LEZENÍ

suba
.

Lezení na umělé stěně proběhlo v oblíbeném areálu využívaném i pro výuku studentů PřF v Praze – Ruzyni. Letos si přišlo vyzkoušet lezeckou stěnu 25 studentů.

3.    VODNÍ  TURISTIKA

sazava1
.

Sjezd Sázavy se do programu Děkanského sportovního dne vrátil po dvou letech. Akce se zúčastnilo 5 pedagogů a 38 studentů. Ačkoliv se počasí předchozích dnů podepsalo na nízkém stavu řeky, byla Sázava poměrně dobře sjízdná.

Devatenáct kánoí, jeden kajak a šestimístný raft nakonec zdárně s drobným zpožděním doplulo až do Pikovic. V Pikovicích byl již připraven autobus, ovšem bez řidiče. Toho se nakonec v rámci posledního bojového úkolu podařilo nalézt v místní cukrárně.

pruhonice-pochod
.

4. TURISTIKA

V Průhonický park má 30 km cest a cestiček, ne všechny jsme stačili projít.

Excelentní průvodce, pan Burda, nás zasvětil do architektury parku. Jeho výklad o historii parku současném vývoji parku nadchl všech 17 studentů i zaměstnanců fakulty. Trasa vedla i do druhé části parku zvané Obora. Po skončení exkurze někteří z nás využili turistickou trasu do  Horních Jirčan nebo podél Botiče do Prahy. Autorkou krásných fotografií je paní Renata Jägrová.

5. FLORBAL

výsledky - florbalový turnaj
.

Do tradičního florbalového turnaje se přihlásilo 6 družstev, celkem si zahrálo 52 studentů! Družstva byla rozlosována do dvou skupin, umístění týmů ve skupině následně rozhodovalo o jejich dalším postupu v turnaji. První dvě družstva ze skupiny hrála semifinále, družstva ze třetích míst ve skupině hrála o 5. a 6. místo. Všechny zápasy měly vysokou úroveň, ke které přispěly svými výkony i ženy, které byly nedílnou součástí týmů. Rozuzlení finále, ve kterém se skóre neustále přiklánělo k jednomu či druhému z týmů, nakonec přinesly až samostatné nájezdy. Celkové pořadí v turnaji je následující:

6. VOLEJBAL

Účást 17 družstev (110 hráčů). Nechyběl ani učitelský tým! Velmi slušná úroveň  – účast i závodních hráčů. Koneční pořadí: 1. Vítkovo kvarteto, 2. Korálové, 3.-4. Bušidokru a Ekšnbády

7. SOFTBAL

soft
.

Turnaje se zúčastnily 4 družstva (cca 55 studentů).

.

Turnaje v kopané se letos zúčastnilo 7 týmů, tj. asi 50 studentů. Hrálo se 4+1 na 2 venkovních hřištích v areálu SCUK. Zvítězil tým STB, který ovládal fotbalový i florbalový turnaj.

9. TENIS

nadal
.

Velmi slušnou sportovní úroveň měl tenisový turnaj Děkanského dne. Již počtvrté se vítězem stal Michal Jax, který ve finále zvítězil nad Tomášem Antlem. V zápase o třetí místo porazil Michal Šulc Petra Kolouška. V soutěži žen byla úspěšná Táňa Bělocká, která porazila Soňu Vondrkovou.

.

Děkanského dne v plavání se zúčastnilo 50 studentů. Závodilo se v pěti disciplínách netradičních štafet (plavání s míči, kraulové nohy s dlouhou pomůckou a plaveckým piškotem na hlavě, plavání s pukem a nadlehčovacími pomůckami na pažích, plavání na velké destičce a v nejoblíbenější štafetě – plavání v tričku).

.

Stolní tenis byl novinkou děkanského sportovního dne. Do turnaje, který by zahájen v 16:00 nastoupilo 12 studentů, kteří byli rozděleni do dvou skupiny po šesti. V rámci skupin se odehrály zápasy každý s každým, což byla časově i organizačně poměrně náročná záležitost. Navíc zápasy neměly jednoznačný průběh, výkonnost účastníků byla vzácně vyrovnaná a velmi vysoká.

Z obou skupin postupovali první čtyři do vyřazovacích bojů. V play-off záhy vykrystalizovala skupina čtveřice semifinalistů, kteří si rozdělili medailové posty. Finálovou bitvu svedli Vojtěch Stejskal a Jiří Nový, z nichž druhý jmenovaný se radoval z celkového vítězství.

VÝSLEDKY: 1. Jiří Nový, 2. Vojtěch Stejskal, 3. Ondřej Němeček, 4. Pavel Hofman

afterparty
.

17. „AFTER  PARTY“

Letos poprvé – příjemná atmosféra - společné posezení - občerstvení  - živá hudba – táborák a buřty.

18. NOČNÍ  ORIENTAČNÍ  ZÁVOD  SMÍŠENÝCH  DVOJIC

nob2011
.

Noční orientační závod smíšených dvojic se letos opět vrátil do prostoru Sportovního centra UK v Hostivaři. Závodu se zúčastnilo celkem 250 závodníků a přes 30 obětavých pořadatelů.

Charakter závodu byl ovlivněn stanoveným limitem (půlnoc) pro ukončení závodu. Hromadný start ve vlnách a různé varianty tratí v jednotlivých kategoriích vyžadovaly preciznost přípravy, přesnou organizaci startu a náročnou kontrolu správného postupu jednotlivých dvojic po doběhu.

Počasí prima - teplo akorát, déšť a bouřka byly poblíž, ale závodu se nezúčastnily.

Ztráty dvojic a úrazy nebyly hlášeny žádné. Závodníci postrádají čelovku zn. Petzl, černou mikinu a triko, prosíme poctivé nálezce vrácení na KTV.

Vyhlášení výsledků proběhlo v  23:30 hodin.

Za hodnotné ceny a finanční pomoc děkujeme firmám a institucím:

• Planstudio (instalační DVD digitálních map, navigací a cykloturistických tras)
  • Author ( hodnotné sportovní potřeby nejen pro kolo)
  • Sara Lee (dárkové balíčky kávy a čajů, občerstvení pro závodníky)
  • Divadlo Studio Ypsilon  *  Divadlo komedie  *  Žižkovské divadlo Járy Cimrmana
  • děkanovi PřF UK
  • PTU
  • zaměstnancům SCUK a MŠ Horolezecká.

Bez obětavých pořadatelů a nadšených závodníků by letošní 20. ročník NOB smíšených dvojic nemohl proběhnout a tak jim patří dík největší.