Dočasné získání přístupu do SIS po zápisu v zastoupení či nemožnosti osobní navštěvy výdejního centra průkazů UK

Průkaz studenta UK a získání ověřeného hesla do CAS je nezbytné pro získání fakultního účtu na PřF (např. fakultní e-mailové adresy a a možnosti přihlašování na počítačích v počítačových učebnách fakulty), koupi licence ISIC, návštěvu knihovny, platby v menze, identifikaci na studijním odboru a jiné.

V případě, že uchazeč byl zapsán do studia v zastoupení nebo po zápisu do studia nemá dočasně možnost osobně navštívit výdejní centrum průkazů UK, lze pro přihlášení do SIS dočasně využít tzv. „neověřené“ heslo pro CAS. S tímto heslem se lze přihlásit do SIS a provést potřebné úkony (např. si zapsat předměty a sestavit si rozvrh).

Postup:

1. Přihlašte se do modulu Přijímací řízení a zjistěte si tam vaše číslo osoby (UKČO) najetím myši na vaše jméno v pravém horním rohu. Odhlaste se z modulu Přijímací řízení a přihlaste se do SIS, jako login nyní použijte číslo osoby (UKČO), heslo by mělo fungovat stejné jako pro modul Přijímací řízení.
  2. Jakmile to bude možné, vyzvedněte si průkaz studenta UK a s ním i počáteční heslo pro CAS ve výdejně průkazů UK. Do 5 dnů od získání počátečního hesla pro CAS si heslo v CAS změnte a tím získejte tzv. „ověřené“.
  3. Po příjezdu do Prahy co nejdříve navštivte studijní referentku pro váš studijní program v úředních hodinách Studijního odboru.