Stoletá Mapová sbírka Přírodovědecké fakulty UK se opět otevře nejen studentům, ale i veřejnosti

Praha, 12. března 2013 - Největší univerzitní kolekce kartografických dokumentů ve střední Evropě, Mapová sbírka Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, bude po dvou letech rekonstrukce, dne 21. 3. 2013, znovu otevřena. Sbírka čítá 130 000 map, 2 000 atlasů a 90 glóbů. Obsahuje originální díla Komenského nebo Hollara, vzácné rukopisy 3. vojenského mapování z vídeňského archivu, národopisné mapy P.J. Šafaříka, mapy z pozůstalosti J. Barranda i Cellův nafukovací papírový glóbus z roku 1831. Nejstarší datovaná mapka je plánek Vídně od A. Hirschvogela z roku 1547.

application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document icon 12-03-2013 Otevreni Mapove sbirky_FINAL.docx — application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document, 35 KB (36444 bytes)