E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníNástroje pro elektronickou výuku

Pro elektronické zajišťování výuky jsou pro uživatele fakulty dostupné e-learningové nástroje Moodle, Google Meet, Google Classroom a další.

Kompletní SWOT analýzu jednotlivých online platforem pro distanční výuku najdete ve formě pdf ZDE. (1.4.2020)


Moodle

V e-learningovém systému Moodle jsou pro stávající vyučované předměty již založené elektronické verze kurzů připravené k využívání. Systém Moodle umožňuje plnohodnotnou elektronickou správu kurzů od zpřístupňování výukových materiálů, testování, hodnocení až po komunikaci se studenty. Vstup do systému Moodle, který funguje ve webovém prohlížeči, je na hlavní webové stránce fakulty prostřednictvím odkazu Moodle na horní liště, nebo přímo na adrese https://dl2.cuni.cz/, kde jsou k dispozici rovněž návody. 


Testování studentů v Moodle – týká se pouze kurzů, kde vyučující plánuje zároveň testovat 50 a více studentů:

1) Minimálně 14 dní před prvním plánovaným testováním v rámci daného kurzu sdělit záměr testovat, a to prostřednictvím tohoto formuláře https://moodleoffice.cuni.cz/formp

2) Následně bude celý kurz migrován na nový server a vyučujícímu bude sdělena emailem url adresa nového umístění kurzu.
3) Další zkoušení v rámci daného kurzu již není nutné nahlašovat, ani jinak rezervovat.


Dotazy k danému opatření – kontakt moodle-help@ruk.cuni.cz


Google Meet

Nástroj Google Meet umožňuje živé sdílení videohovorů pomocí webkamery, kombinované se sdílením obsahu plochy počítače, resp. prezentace, až pro 100 účastníků.
Nástroj je k dispozici v rámci fakultní licence GSuite a je dostupný přímo z webového prohlížeče bez nutnosti instalace. Účastníci videokonference pro připojení nepotřebují účet Google a pro přístup mohou využívat libovolný typ zařízení od počítače, notebooku po tablety a mobilní telefony.

Návod k použití najdete na stránkách CIT: http://ga.natur.cuni.cz/google-meet.

Google Classroom

Nástroj Google Classroom umožňuje jednoduchou správu kurzů, přednáškových materiálů, studentských prací a hodnocení. Nástroj je součástí sady aplikací Google GSuite a pracuje v prostředí webového prohlížeče po zadání adresy https://classroom.google.com/.

Návod k použití najdete na stránkách CIT: http://ga.natur.cuni.cz/google-classroom


Kompletní aktuální seznam dostuných elektronických informačních zdrojů nalezneteze ZDE


Informace o dalších nástrojích pro podporu vzdálené výuky jsou k dispozici na stránkách RUK zde: https://cczv.cuni.cz/CCZV-215.html


Metodika pro uskutečňování distančních kontrol studia


 

 

 


 

Publikováno: Úterý 10.03.2020 14:50

Akce dokumentů