E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníNástroje pro elektronickou výuku

Pro elektronické zajišťování výuky jsou pro uživatele fakulty dostupné e-learningové nástroje Moodle, Google Meet, Google Classroom, Kramerius a další.

Kompletní SWOT analýzu jednotlivých online platforem pro distanční výuku najdete ve formě pdf ZDE. (1.4.2020)


Moodle

V e-learningovém systému Moodle jsou pro stávající vyučované předměty již založené elektronické verze kurzů připravené k využívání. Systém Moodle umožňuje plnohodnotnou elektronickou správu kurzů od zpřístupňování výukových materiálů, testování, hodnocení až po komunikaci se studenty. Vstup do systému Moodle, který funguje ve webovém prohlížeči, je na hlavní webové stránce fakulty prostřednictvím odkazu Moodle na horní liště, nebo přímo na adrese https://dl2.cuni.cz/, kde jsou k dispozici rovněž návody. 

Google Meet

Nástroj Google Meet umožňuje živé sdílení videohovorů pomocí webkamery, kombinované se sdílením obsahu plochy počítače, resp. prezentace, až pro 100 účastníků.
Nástroj je k dispozici v rámci fakultní licence GSuite a je dostupný přímo z webového prohlížeče bez nutnosti instalace. Účastníci videokonference pro připojení nepotřebují účet Google a pro přístup mohou využívat libovolný typ zařízení od počítače, notebooku po tablety a mobilní telefony.

Návod k použití najdete na stránkách CIT: http://ga.natur.cuni.cz/google-meet.

Google Classroom

Nástroj Google Classroom umožňuje jednoduchou správu kurzů, přednáškových materiálů, studentských prací a hodnocení. Nástroj je součástí sady aplikací Google GSuite a pracuje v prostředí webového prohlížeče po zadání adresy https://classroom.google.com/.

Návod k použití najdete na stránkách CIT: http://ga.natur.cuni.cz/google-classroom

Kramerius vysokoškolákům knihy online

Studenti a pedagogové veřejných i soukromých vysokých škol mohou od 17. 3. 2020 využívat dočasný online přístup k fondům Národní knihovny a veřejných vysokých škol.

 http://kramerius.nkp.cz

Knihy nakladatelství Grada online zdarma

Nakladatelský dům Grada a s ním spolupracující vydavatelé bezplatně zpřístupnili studentům a zaměstnancům fakult Univerzity Karlovy celou kolekci BOOKPORT.

Tato multioborová kolekce zahrnuje více než 5 000 českých titulů jak z odborné literatury, tak z beletrie, a to včetně titulů, na které jsou naši studenti zvyklí v tištěné podobě. Kolekce umožňuje i offline čtení.

Pro studenty a zaměstnance fakult je kolekce BOOKPORT dostupná z Portálu elektronických zdrojů https://ezdroje.cuni.cz/prehled/zdroj.php?lang=cs&id=903, a to až do 30. dubna 2020.


Informace o dalších nástrojích pro podporu vzdálené výuky jsou k dispozici na stránkách RUK zde: https://cczv.cuni.cz/CCZV-215.html


 

Doplňující informace z UK: online webináře

1. Praktické zkušenosti s využitím Microsoft Teams pro distanční výuku v univerzitním prostředí

Termín: úterý 31. 3. 2020 od 13:00 do 14:30 hod.

Join Microsoft Teams meeting

Podrobné informace a návod na přihlášení naleznete zde:

https://dl.cuni.cz/microsoft-teams-novy-webinar/


2.  Moodle pro začátečníky

Termín: středa 1. 4. od 15:00 do 17:00 hod.


3. Ověřování znalostí studentů v Moodle

Termín pátek 3. 4. od 9:00 do 11:00 hod.

Webinář se uskuteční v Zoomu. Přístup do konferenční místnosti zde:

Join Zoom Meeting

https://lfp-cuni.zoom.us/j/3091186285

 Meeting ID: 309 118 6285 

Publikováno: Úterý 10.03.2020 14:50

Akce dokumentů