Muzejní sobota – zpátky do školy

Na naší fakultě se ukrývá řada "skrytých" pokladů, umístěných v několika muzeích a sbírkách. Příchod nového školního roku můžete o Muzejní sobotě 17.9. oslavit i vy, třeba i se svými ratolestmi či vnoučaty. Během Muzejní soboty vám budou k dispozici nejen vybraná fakultní muzea a sbírky, ale užijete si také bohatý doprovodný program. Vstupenky můžete zakoupit buď na místě nebo přes náš fakultní e-shop. Přijďte, těšíme se na Vás!
Čas 17.09.2016
od 10:00 do 17:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Albertov 6 (Geologická + Geografická sekce)

Fosílie z českých i světových nalezišť v moderním Chlupáčově muzeu historie Země.

• Pestrou a bohatou sbírku minerálů v Mineralogickém muzeu, jehož tradice sahá až do 19. století.

• Muzeum pod mikroskopem. Pod našimi binokulárními mikroskopy můžete prozkoumat minerály, krystaly chemických látek, rostliny, hmyz, ulity plžů a další malé zázraky přírody. Krásu mnoha věcí docení člověk teprve tehdy, když je vidí zvětšené.

• Bohatý doprovodný program s přírodovědnou tematikou. Vyrobte si vlastní parfém, proleťte se vesmírem díky jedinečnému systému virtuální reality Oculus Rift, vyzkoušejte molekulární kuchyni nebo rýžování granátů.

Geografové nabídnou počítačové aplikace, ve kterých si vytvoříte svůj vysněný ostrov, necháte vybuchnout sopku, budete věštit budoucnost populace nebo se naučíte orientovat a pracovat s mapami.

Viničná 7 (Biologická sekce)

• Antropologickou expozici Hrdličkova muzea člověka, doplněnou o interaktivní workshop pro děti „Sběratelé kostí“. Muzeum je volně přístupné od 10:00 do 17:00 hodin. Workshop se koná ve dvou termínech (začátky 11:00 a 14:00), jeho maximální kapacita je 15 dětí. Zvláštní přihlášení není třeba - stačí přijít.

Na Slupi (Botanická zahrada)

• Exotické rostliny ve skleníku Botanické zahrady. Zveme vás také do venkovních prostor zahrady a na výstavy ryb a kaktusů.

Všechny expozice i skleník můžete navštívit za individuální vstupné 90 Kč nebo za zvýhodněné rodinné vstupné 190 Kč (platí pro dva dospělé a jedno až tři děti do 12 let).

Vstupenky lze objednat předem v e-shopu Přírodovědci.cz. Budeme je prodávat také v den konání akce od 10:00 ve fakultní budově Albertov 6 (Praha 2), v Hrdličkově muzeu člověka (Viničná 7, Praha 2) a v Botanické zahradě (Na Slupi 16, Praha 2).

Objednané vstupenky si můžete vyzvednout 17. září 2016 od 10:00 v přízemí budovy Albertov 6 u pultu e-shopu.

Profil akce najdete také na serveru Kudy z nudy

Publikováno: Pondělí 22.08.2016 16:55