Celonárodní studentská soutěž Czech Envi Thesis

Soutěž o nejtalentovanějšího studenta bojujícího v Česku za životní prostředí vyhlásila svůj třetí ročník. Soutěž vybírá nejlepší bakalářské a diplomové práce na téma životní prostředí. Pokud jste obhájili nebo obhájíte svoji práci v období od října 2020 do září 2021 a máte zájem se soutěže zúčastnit, zašlete přihlášku do 30. 9. 2021. Finálové kolo proběhne 2. prosince 2021 v Ústí nad Labem. Autoři tří nejlepších prací budou finančně ohodnoceni, ani další finalisté neodejdou s prázdnou.

3. ROČNÍK SOUTĚŽE CZECH ENVI THESIS o nejlepší bakalářské a diplomové práce na téma životního prostředí, které byly a nebo budou obhájeny v období od října 2020 do  září 2021.

Termín pro podání přihlášek:  30.9.2021
Finálové kolo:  2.12.2021 v Ústí nad Labem

„Hlavním cílem soutěže je podporovat mladé talenty a popularizovat výsledky jejich vědecké činnosti, které by rozhodně neměly skončit zaprášené v šuplíku,“ shrnuje poslání Czech Envi Thesis její zakladatel a hlavní organizátor Jan Macháč z Institutu pro ekonomickou a ekologickou politiku (IEEP) při Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Jak soutěž probíhá?

Soutěž je pořádaná jako dvoukolová. V prvním kole se účastníci (autoři prací) přihlašují prostřednictvím webových stránek do soutěže a probíhá posouzení prací odbornými oponenty. Pětice nejlepších prací potom postupuje do kola druhého – finálového. Finálové kolo soutěže je vedeno formou veřejné konference prezentováním finálových prací před vědeckou radou a veřejností. Ta rozhoduje o celkovém vítězi soutěže a zasedá v ní například bývalý ministr životního prostředí Bedřich Moldan nebo uznávaná česká vědkyně Jiřina Jílková.

Autoři tří nejlepších finálových prací budou finančně odměněni (30 tis., 20 tis. a 10 tis. Kč). Ani další finalisté neodejdou s prázdnou, zúčastní se např. mediálního školení od hlavního partnera soutěže Vodafone nebo získají cenné zkušenosti a kontakty do budoucí kariéry. „O finalisty a jejich témata je vždy zájem nejenom mezi partnery soutěže z řad soukromých firem jako je Vodafone, Metrostav nebo Severočeská voda ale i mezi zástupci Ministerstva životního prostředí. Minulá témata finalistů byla veřejnosti představena také v rámci rozhlasové reportáže Českého rozhlasu,“ potvrzuje spoluorganizátor soutěže Marek Hekrle z IEEP.

Přihlášku a další podrobnosti lze nalézt na webových stránkách soutěže: www.czechenvithesis.cz.

Sledovat novinky o soutěži můžete i na Facebooku www.facebook.com/Czechenvithesis/

a na Instagramu  www.instagram.com/studenti_proprirodu/

Soutěž navazuje na dva předchozí úspěšné ročníky

Od vzniku soutěže v roce 2019 se do soutěže zapojilo již téměř sto studentů napříč všemi českými vysokými školami. Zájem o soutěž mezi studenty i veřejností přitom oproti prvního ročníku stále narůstá. Tento trend potvrzuje, že se v současné mladé generaci vytvořila skupina bojující o ochranu životního prostředí, a to třeba právě prostřednictvím zacílení svého vysokoškolského studia. Czech Envi Thesis je příležitostí sdílet jejich postoje, myšlenky a závěry s ostatními. „V posledních třech letech získaly vavříny práce zabývající se recyklací šedé vody či tříděním odpadů,“ rekapituluje Jan Macháč.

Publikováno: Čtvrtek 03.06.2021 14:05