E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníSCIENCE SLAM na Přírodovědecké fakultě UK

Druhé kolo univerzitního Science Slamu, věnované vědám o živé a neživé přírodě, proběhne v učebně Ch1 v budově chemických ústavů 6.6. od 17.00. Přijďte podpořit své kolegy či žáky a dozvědět se více o jejich výzkumech. O jejich postupu do mezinárodního kola rozhodujete právě vy!
Čas 06.06.2017
od 17:00 do 19:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

CO JE SCIENCE SLAM     

Science slam je formát, který má pomoci popularizovat vědu a výzkum. Je to soutěž, při níž vědci formou stand up výstupu představují své zajímavé vědecké a výzkumné projekty.

Před samotnou soutěží se vědci účastní workshopu prezentačních dovedností, které pak mají co nejlépe využít ke svému vystoupení. Z vědců se tak stávají vlastně herci a z publika porota, která rozhoduje o nejlepších.

Vítězové domácích (školních) kol se pak účastní meziuniverzitní soutěže a turné po školách a dalších reprezentativních akcích po celé České Republice. Mohou tak veřejnosti ukázat, že věda a výzkum mají své místo na této planetě a že se tu stále děje něco nového a zajímavého, co lze sdělit laické veřejnosti v jednoduché a zábavné podobě.

Samotná prezentace trvá šest minut a není dovoleno používat audiovizuálních pomůcek. Mimo to se však kreativitě meze nekladou. Pojďte nám tedy pomoci ukázat veřejnosti novinky a zajímavá zákoutí z oblasti vědy a výzkumu.


Témata a soutěžící slamu na PřF UK - Vědy o živé přírodě – 6. 6. 2017 od 17:00, PřF UK, CH1, Hlavova 8, Praha 2

Julie Nováková - Pomáhej nejbližšímu svému: o evoluci altruismu
Jakub Kubečka - F............ K........ S............
Michaela Strážnická - O nornících a radikálech
Zdeňka Vojtíková - Zácpa v buňce


SLAM NA UNIVERZITĚ KARLOVĚ

  • Science slam je nový projekt Univerzity Karlovy, je to příležitost setkat se tváří v tvář s vědci, kteří poutavým, zajímavým a zábavným způsobem prezentují témata z oblasti současné vědy a výzkumu.
  • Science slam je soutěž, při které se vědci stávají herci a populární formou stand-up výstupu prezentují veřejnosti své myšlenky a nadšení pro vědu. Porotou je publikum.

Je to možnost setkat se s přáteli, kolegy i jinými zajímavými lidmi, pobavit se, popovídat si a dozvědět se o nových tématech, případně i navázat nové kontakty a spolupráce


NEJBLIŽŠÍ SLAMY

  • Společenskovědní a humanitní vědy – 12. 6. 2017, od 18:00, Studentský klub Celetná, Celetná 20, Praha 1.

ODKAZY

Publikováno: Pátek 19.05.2017 15:05

Akce dokumentů