E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníOtevíráme nový ročník mentoringového programu

Začátek zimního semestru přináší již tradičně příležitost pro studenty PřF UK zapojit se do mentoringového programu, který nabízí individuální spolupráci studentů a odborníků z různých institucí. Přihlášky lze podávat do 30. 9. 2017

 

 

Absolventům přicházejícím do firem už pouze akademické znalosti nestačí. Naopak o aktivní absolventy, kteří mají zkušenosti z praxe, je mezi firmami velký zájem. Snažíme se proto naše studenty připravit do praxe i reálnými zkušenostmi v oboru a nabízet jim možnost ještě během studia čerpat ze zkušeností úspěšných a zajímavých lidí. „Práve vďaka mentoringu som bola neustále v kontakte s realitou farmaceutických spoločností, videla som ako fungujú zvnútra a na základe vnímania reality som prispôsobovala svoje očakávania od budúcnosti, hľadala vhodnejšie spôsoby ako dosahovať svoje plány.“, říká Miriam Kavec, absolventka programu ve firmách Sandoz a Bayer. Celý příběh si můžete přečíst zde.

Během individuálně nastavené spolupráce navštěvují studenti své mentory v jejich společnosti a mají příležitost se aktivně zapojit do reálných projektů. Není přitom výjimkou, že studenti, kteří programem projdou, zůstávají s mentorem a firmou nadále v pracovním kontaktu. Firmy mají totiž možnost zajistit si a vychovat budoucí motivované a inovativní zaměstnance s dostatečným předstihem.

Mentoring rovněž přispívá i samotným mentorům. Právě díky němu mají možnost předávat informace v mnohem širším kontextu a předchází rutině, protože spolu se studentem často nahlíží na svou práci úplně novýma očima. Možnost vzájemného obohacení proto řada firem doslova vítá.

Konkrétní náplň spolupráce záleží na tom, čím se mentor zabývá a co zajímá studenta.

Chcete-li, abychom vám vhodného mentora našli, zašlete nám do 30. 9. na adresu an.thuy.nguyen@natur.cuni.cz svůj životopis a my vás zařadíme do databáze vhodných kandidátů. Do názvu souboru uveďte své jméno a do průvodního mailu jméno mentora, o něhož byste měli zájem – vybrat si můžete maximálně dva. Jejich aktuální seznam najdete zde.

Podrobnější informace včetně harmonogramu naleznete zde.

Publikováno: Úterý 05.09.2017 08:00

Akce dokumentů