45 let spolupráce s Biologickou fakultou Státní Univerzity v Baku: výstava a nové memorandum o spolupráci

Ve dnech 21. - 28.4. 2017 proběhla ve skleníku botanické zahrady naší fakulty výstava věnovaná 45-letému výročí podepsání smlouvy mezi Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy a Biologickou fakultou Státní Univerzity v Baku.

Slavnostního zahájení výstavy se zůčastnil a výstavu otevřel děkan naší fakulty prof. Jiří Zima a jeho protějšek z Biologické fakulty prof. Akif Quliyev.  S prof. A. Quliyevem z Baku přijeli ještě prof. Abdulsayid Azizov, děkan Chemické fakulty a prof. Azad Rzayev z Fakulty historie. Zahájení výstavy se zůčastnil i velvyslanecký rada velvyslanectví Ázerbajdžánské republiky v České republice pan Elibar Abdullayev.

Krátce po zahájení  výstavy podepsali prof. Zima a prof. Azizov Memorandum o spolupráci mezi Přírodovědeckou fakultou a Chemickou fakultou  BSU.

Výstava vznikla díky iniciativě kateder zoologie a parazitologie a prezentovala historii vzájemných  mezifakultních vztahů od roku 1973 až po dnešek. Na celkem  24 panelech se návštěvníci mohli seznámit s konkrétními výsledky spolupráce (stáže ázerbajdžánských studentů na naší fakultě, prezentace  příspěvků na konferencích , se sběrem zoologického a parazitologického materiálu a jeho dalším využitím , se vzájemnými výměnami  našich a ázerbajdžánských studentů a pedagogů) a v neposlední řadě i s jedinečnou přírodou Ázerbajdžánu. Na dalších 15 černobílých fotografiích pak návštěvníci výstavy shlédli momentky z dnešního Ázerbajdžánu.

Dne 27.4. 2017 výstavu v doprovodu děkana fakulty prof. Jiřího Zimy a proděkana prof. Petra Horáka navštívil i velvyslanec Ázerbajdžánské republiky v České republice J.E. Dr. Farid Shafiyev s doprovodem.

Fotogalerii z akce naleznete ZDE

Publikováno: Středa 05.04.2017 12:40