Minerálem roku 2022 je křemen

Rok 2022 byl Mezinárodní mineralogickou asociací (IMA) pod pod záštitou OSN/UNESCO vyhlášen rokem mineralogie. Minerálem roku byl vyhlášen křemen. V této souvislosti právě vychází nové, speciální, číslo fakultního magazínu Přírodovědci.cz a rovněž pro vás připravujeme i popularizační seminář Křemen, který se uskuteční 3. května 2022 na pražském Albertově.

Minerálu roku 2022 bylo věnováno nové číslo fakultního magazínu Přírodovědci.cz.  s názvem Křemen.

Autoři jednotlivých článků vystoupí se svými příspěvky na popularizačním semináři Křemen, který se koná 3. května 2022 na Albertově 6, Praha 2 ve Velké geologické posluchárně.  Součástí akce bude jedinečná příležitost prohlédnout si ukázky vzorků z depozitáře Mineralogického muzea PřF UK.

Všechny zájemce z řad široké veřejnosti srdečně zvou organizátoři a partneři projektu, kterými jsou Ústav geogchemie, mineralogie a nerostných zdrojů, Přírodovědecká fakulta UK a Přirodovědci.cz.

Pro zájemce bude před samotným seminářem od 16.30 otevřené Chlupáčovo muzeum historie Země. Více informací naleznete zde.

Z organizačních důvodů bychom Vás chtěli požádat o vyplnění přiloženého formuláře a nahlášení Vaší případné účasti.

Publikováno: Pátek 04.03.2022 15:00