Konference SCI COMM přinese inspiraci popularizátorům vědy

Zájemci o rozšíření know-how v oblasti popularizace vědy jsou srdečně zváni na konferenci, kterou 6. a 7. 2. pořádá ve spolupráci s Univerzitou Karlovou pražské zastoupení Britské rady. Do umění nadchnout nevědce pro vědu budou v hotelu Jalta zasvěcovat odborníci z Velké Británie, Španělska, Rakouska, Malty i České republiky.
Čas 06.02.2015
od 10:00 do 19:30
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Položili jsme si otázku, co je to vlastně popularizace vědy? Jak obohacuje vzdělávání žáků, studentů a veřejnosti? Věříme, že odpovědím se přiblížíme, pokud se podíváme i mimo české hranice,“ vysvětluje Dáša Sephton z pražského zastoupení Britské rady (British Council): „Cílem dvoudenní konference SCI COMM není prázdné teoretizování, hodláme představit praktické a užitečné příklady popularizace vědy“, dodává Sephton.

Konference účastníkům slibuje nejen zajímavý program, ale také inspirativní hosty. O tom, zda nám popularizace vědy může napomoci stát se vzdělanějšími, odpovědnějšími a méně manipulovatelnými občany např. promluví dlouholetý polistopadový předseda Akademie věd ČR, zakladatel kvantové chemie, prof. Rudolf Zahradník.

Mladí evropští vědci představí inspirativní ukázky toho, že i komplikovaná vědecká témata lze vysvětlit během tří minut – když se ví, jak na to. Britský popularizátor vědy Karl Byrne vysvětlí princip a strukturu nejvýznamnějších vědeckých festivalů ve Spojeném království. Účastníkům konference nabídne poutavý vhled do dění v předních science centrech a zprostředkuje mechanismy jejich spolupráce se vzdělávacím systémem.

Ve druhém dnu konference se kromě hotelu Jalta otevřou zájemcům o popularizaci vědy také prostory Britské rady. Právě zde bude možné projít interaktivním školením, jenž svým účastníkům slibuje zlepšit prezentační schopnosti.

Jednacími jazyky konference jsou čeština a angličtina. Příspěvky v anglickém jazyce budou simultánně tlumočeny.

Registrace na konferenci, která je zdarma,  je možná prostřednictvím webu http://scicomm.wix.com/conference.

Mezi finalisty  soutěže Famelab, který pořádá British Council, bývají hojně zastoupeni i studenti naší fakulty. Absolvent biochemie Matyáš Krijt (vzadu v kostkované košili) se v loňském roce stal vítězem českého kola soutěže. Foto: British Council

V případě dotazů prosím kontaktujte:

Dasa Sephton

British Council

E-Mail: dasa.sephton@britishcouncil.cz. Tel.: +420/ 605 882 555.

Tato konference je realizována v rámci projektu Propagace přírodovědných oborů prostřednictvím badatelsky orientované výuky a popularizace výzkumu a vývoje" reg. č. CZ.1.07/2.3.00/45.0028

Publikováno: Středa 28.01.2015 18:00