Jste absolventem "Křemencárny"? Hledají Vás!

Masarykově střední škole chemické, sídlící v Křemencově ulici, neřekne prakticky nikdo jinak než "Křemencárna". Tato škola, z níž se odnepaměti rekrutovala řada našich studentů a pozdějších absolventů, brzy oslaví 75. výročí svého založení. Pokud mezi její absolventy patříte i vy, můžete se podílet na almanachu, který se chystá k jejímu založení.

Vážené absolventky, vážení absolventi, přátelé a příznivci „Křemencárny“! Dovoluji si Vás oslovit v souvislosti s blížícím se 75. výročím vzniku samostatné chemické průmyslovky, které si budeme připomínat příští rok. Při této příležitosti chceme vydat nový almanach. Naším plánem není rekapitulovat minulost, ale vydat publikaci založenou především na Vašich zážitcích, vzpomínkách a zkušenostech. K tomu ovšem potřebujeme Vaši pomoc, a proto touto cestou chceme oslovit ty, kteří se o ně chtějí podělit. Budeme rádi, pošlete-li nám své příběhy a vzpomínky, například na téma:

Co se mi vybaví, řekne-li se „Křemencárna“?
Co mi škola dala a co mi vzala?
Na co nejraději vzpomínám z doby svých studií?
Co bych chtěl znovu zažít?
Kdo z učitelů mě nejvíce zaujal?
Nezapomenutelný zážitek ze školy, školní brigády, exkurze, lyžařského či sportovního výcviku…

U příležitosti tohoto výročí bychom také chtěli zmapovat, zda ve škole vznikly
partnerské svazky či zda existují rodinné „klany“ chemiků. I tyto informace a příběhy s tím
spojené uvítáme.

Rozsah Vašich příspěvků není nijak vymezen, rozhodující pro nás je vytvořit co
nejvěrnější a nejrozmanitější mozaiku ze života školy. Oceníme také, pokud nám poskytnete i fotografie, školní časopisy, vlastní texty a jiné materiály související s naší „Křemencárnou“.

Vše můžete posílat na adresu: MSŠCH, Křemencova 12, 116 28 Praha 1 nebo na
kontaktní e-mail: Alamanach2020@mssch.cz, nejlépe do 22. 11. 2019. Pokud máte nějaký
materiál, který by byl větší než 10 MB (tedy nevhodný pro poslání e-mailem), rozdělte ho
prosím na více částí, případně se nám ozvěte a my Vám připravíme online úložiště, kam jej
bude možné nahrát.

Za všechny příspěvky předem děkujeme.

Ing. Jiří Zajíček

Kontakty: