Znalosti ze školy na zeměpisnou olympiádu nestačí, je třeba být nadšenec|novinky.cz | 23.4.2018 | Rubrika: Věda a školy

Téměř 50 žáků základních a středních škol se na začátku tohoto týdne, konkrétně 23. a 24. dubna na půdě pražskéPřírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (PřF UK), utká v celostátním finále již 20. ročníku Zeměpisné olympiády. Podle jejího organizačního garanta Jakuba Jelena vědomosti ze školy na její zvládnutí nestačí. Nejúspěšnější jsou nadšenci, kteří se geografii věnují v kroužcích a ve volném čase.

Vítězové národních kol Zeměpisné olympiády bývají úspěšní i v mezinárodním měřítku, loni si ze zahraničí přivezli dvě zlaté a několik stříbrných medailí.

Soutěž je všestranná, písemný test je jen jednou součástí národního kola. Na účastníky čeká také práce v terénu, která je tentokrát zavede do Jílového u Prahy. Budou tam plnit různé úkoly, které souvisejí i s vybaveností obce.

Jak prozradil Jelen z PřF UK, jedna z úloh zavede účastníky ke školnímu jezírku napájenému dešťovou vodou. Součástí soutěže je práce s atlasem a také multimediální test, který prověří nejen jejich znalosti, ale i to, jak si umějí spojovat informace. Budou například zjišťovat, čemu odpovídá určitý graf.

(...)

Publikováno: Středa 25.04.2018 13:35