Ze života fotografa: Petr Jan Juračka vydal knihu. Psal v pralese i na druhé nejvyšší hoře světa|reflex.cz | 3.10.2018 | Rubrika: Zajímavosti

(...)

Když jsem dorazila do vinohradského Royal Theatre na křest knihy Ze života fotografa, přemýšlela jsem, jak její autor Petr Jan Juračka dokáže být přírodovědcem, fotografem, cestovatelem, horolezcem, manželem, otcem dvou dětí a teď i spisovatelem… Když jsem uviděla rozesmátého energického Petra s horolezeckým sedákem, jak s fascinujícím zápalem hovoří o několika tématech naráz, zvedá telefony a pobíhá sem a tam, přišla mi na mysl možná odpověď v podobě citátu spisovatele Paola Coelha: „Boží velikost se projevuje v jakékoli práci – především však v té, kterou dělají lidé s láskou.“ Přebal jeho knihy Alef totiž zdobí právě Petrova fotografie sibiřského jezera Bajkal.

Je vědeckým pracovníkem na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde mimo jiné fotí jedinečné snímky přes elektronové a světelné mikroskopy. Skrze objektivy fotoaparátů při svých cestách zachycuje dechberoucí scenérie v režii přírody po celém světě. A když říkám po celém světě, je tomu skutečně tak, Petr už se vypravil na šest ze sedmi kontinentů a na Antarktidu podle něj přijde řada taky.

(...)

Publikováno: Pátek 05.10.2018 15:50