Západ žije kulturou, nabídka je pestrá!|

(...)

Od 8. března do 8. září je v muzeu k vidění výstava Fenomén Felkl – Proslulá továrna na výrobu glóbů. „Továrna vyráběla glóby i jiná tělesa mnoha druhů, velikostí a jazykových mutací. Kromě firmy a rodiny výstava představuje továrnu a pracovní podmínky, dílovedoucího, dělníky, domácí i zahraniční autory firmy,“ uvedla Urfusová. Především ale výstava nabízí glóby v různých jazykových mutacích, teluria, tiskové kameny, původní instruktážní brožurky i originální dobovou inzerci.
„Prezentováno bude více než 60 glóbů vyrobených v letech 1855–1947, dále plastické modely map, řemeslné nástroje, litografické desky a litografický lis, archivní dokumentace o produkci firmy a autentické fotografie. Výstavu, která se koná ve spolupráci s Geografickou sekcí Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a záštitu nad ní převzala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, budou doprovázet video prezentace o výrobě glóbů a 3D model.

(...)

Publikováno: Středa 13.03.2019 15:05