Za půl století to tu bude pestré Ekonom | 29.6.2017 | Strana: 52 | Autor: JOSEF PRAVEC

(...)

Lidé nepřicházejí jen do Evropy. Z Mexika i Číny například míří do USA a z Indie do zemí Perského zálivu. Cizinců přibývá i v Japonsku. Namístě je nějaký Marshallův plán pro Afriku. Jinak nás migrace odtud zavalí. V EU pobývá asi 21 milionů lidí z takzvaných třetích zemí. A jejich sítě dále podporují migraci, kterou tak můžeme jen těžko zastavit. Dušan Drbohlav (58) Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a na její katedře se zabývá sociální geografií, světovou migrací, integrací cizinců do většinové společnosti a také migrační situací v České republice. Je autorem řady odborných studií a v minulosti spolupracoval jak s domácími ministerstvy práce a vnitra, tak s Evropskou komisí, NATO a Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

Publikováno: Pondělí 03.07.2017 14:20

Kategorie: