Výluka začíná|Nový prostor | 10.7.2018 | Rubrika: Startér | Strana: 8

www.vyluka.org

Projekt Výluka podporuje lidi se zájmem o vzdělávání a propojuje je se školami různého typu v různých lokalitách. Snaží se tak rozvinout potenciál učitelů a učitelek v českém školství.

Ať už studujete vysokou školu, nebo máte dlouho po ní, možná vás někdy napadlo, že byste svoje znalosti rádi předávali dětem ve škole. V takovém případě jste ale možná myšlenku zapudili proto, že je příliš složité zjistit, jak postupovat, abyste získali zákonem požadované pedagogické minimum. Nebo proto, že si vlastně nejste jistí, že zvládnete stát 45 minut před rozjívenou omladinou. A do získání pedagogického minima se vám proto nechce investovat peníze a čas.
Pro ty, kteří by si rádi zkusili učitelskou profesi, je tu projekt Výluka. Slouží především vysokoškolákům, kteří uvažují o získání pedagogické kvalifikace, ale potřebují si nejdříve osahat, jestli je učení opravdu profese vhodná pro ně.

(...)

Výluku zakládala studentka Filozofické fakulty UK Sandra Feyglová s  Janou Fryzelkovou, která studovala molekulární biologii na Přírodovědecké fakultě UK.

celý článek zde.

Publikováno: Pátek 13.07.2018 10:25