Veletrh vědy zavede návštěvníky do středověku i laboratoře chemika Holého|tyden.cz | 24.4.2018 | Rubrika: Věda a my

Populárně naučná akce s názvem Veletrh vědy se letos uskuteční od 7. do 9. června na pražském výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Aktuální ročník představí veřejnosti výsledky práce českých vědeckých elit a inovačních firem u nás. Během tří dnů nabídne více než stovku interaktivních expozic. Veletrh vědy pořádá Akademie věd ČR.

(...)

Stánky vystavovatelů doplní přednášky, vědecká představení a panelové diskuze, které se v dopoledních hodinách tematicky zaměřují zejména na školy a rodiny s dětmi. Úžasné divadlo fyziky (ÚdiF) dorazí tentokrát rovnou s několika představeními, mimo jiné i s ledovou show. Panelové diskuze s Václavem Moravcem a předními odborníky české vědy se zaměří na témata současné společnosti a špičkového výzkumu. S přednáškou vystoupí jaderná fyzička Dana Drábová, populární youtuber Martin Rota nebo Petr Juračka z Přírodovědecké fakulty UK, který se věnuje profesionální fotografii v oblasti vědy.

Publikováno: Středa 25.04.2018 13:45

Kategorie: