Vědu upozadil, aby mohl být poslancem. Pak se k ní vrátí Mladá fronta DNES | 13.11.2017 | Rubrika: Jižní Čechy | Strana: 14

ČESKÉ BUDĚJOVICE Poslanec za TOP 09 František Vácha se stal jediným skokanem v parlamentních volbách na jihu Čech. Děkanovi Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity se vyplatily billboardy s jeho tváří v krajském městě a okolí, jako dvojka kandidátky TOP 09 přeskočil lídra Pavla Klímu z Malšic na Táborsku a obhájil poslanecký mandát.

(...)

František Vácha (51 let) Rodák z Českých Budějovic je absolventem biochemie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. V roce 2011 byl jmenován profesorem biochemie. Od roku 1991 pracuje na Ústavu molekulární biologie rostlin Biologického centra AV ČR v Budějovicích. Od roku 1997 přednáší na Jihočeské univerzitě, od roku 2011 je děkanem její přírodovědecké fakulty. Od roku 2010 zasedá za Občany pro Budějovice v městském zastupitelstvu, v roce 2013 byl zvolen poslancem Parlamentu ČR. Je ženatý a má čtyři děti. Jeho koníčkem jsou terénní motorky, zpívá a hraje na kytaru v punkové kapele Akia b.a., pěstuje bonsaje.

Publikováno: Pondělí 13.11.2017 10:05

Kategorie: