Vědec a fotograf Petr Jan Juračka: Izolované kmeny bychom měli nechat být|reflex.cz | 20.3.2019 | Rubrika: Lidé a Země

Miluje přírodu, zkoumá mikroorganismy, popularizuje vědu, viděl šest kontinentů a bez foťáku téměř nevyráží. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy fotí Petr Jan Juračka přes sklíčko mikroskopu, na vrcholcích svých oblíbených hor fotí hvězdy a přírodní scenérie pomocí dronu. Kvůli dobrému světlu a snímku obětuje spánek i několik nocí.

(...)

Získal například zlatou medaili za sérii fotografií motýlích křídel v kategorii Micro na International Photography Awards USA. Jeho snímek z Bajkalu si na obálku knihy Aleph vybral Paul Coelho. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy pracuje jako hydrobiolog, natáčí a fotografuje na svých cestách po světě, pro televizi Nova točí pořad Petrovy divočiny. Loni vydal knihu Ze života fotografa.

Publikováno: Čtvrtek 21.03.2019 14:00

Kategorie: