Vědec a fotograf Petr Jan Juračka: Izolované kmeny bychom měli nechat být|reflex.cz | 20.3.2019 | Rubrika: Lidé a Země

Miluje přírodu, zkoumá mikroorganismy, popularizuje vědu, viděl šest kontinentů a bez foťáku téměř nevyráží. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy fotí Petr Jan Juračka přes sklíčko mikroskopu, na vrcholcích svých oblíbených hor fotí hvězdy a přírodní scenérie pomocí dronu. Kvůli dobrému světlu a snímku obětuje spánek i několik nocí.

Díváš se na svět ze všech možných úhlů a perspektiv. Co je podle tebe na Zemi nejkrásnější?
Už Konfucius říkal, že všechno má svoji krásu, jen ne každý je schopen ji spatřit. A je to tak. Je víceméně jedno, jestli člověk fotí Alpy, české řeky, nebo něco pod mikroskopem. Ve všem najde, co hledá.

(...)

Publikováno: Čtvrtek 21.03.2019 13:45