V AFRICE ZABIJÍ 100 SLONŮ ZA DEN!|Nedělní Blesk | 30.9.2018 | Rubrika: Příroda | Strana: 18

Český ochranář Arthur F. Sniegon:

Do Afriky se Arthur F. Sniegon (30) z Třince zamiloval už při své návštěvě v roce 2010. Jak říká, na první pohled. Dnes se na černém kontinentu věnuje ochranářské práci, především záchraně slonů. Nedávný masakr 87 těchto zvířat v Botswaně ho šokoval a velmi znepokojil.

Před několika dny byly v jihoafrické Botswaně nalezeny nalezen pozůstatky 87 slonů zbavených klů. Masakr se odehrál ve vnitrozemí poblíž turisty vyhledávané rezervace v deltě řeky Okavango. „Nejvíc mne zarazilo, že se tak stalo v zemi, která platí za baštu divočiny a žije v ní dobrá třetina celé africké sloní populace. Ukazuje to na možný přesun pytláků do »lepších lovišť«, z oblastí, kde už slony jednoduše vystříleli,“ domnívá se ochranář.
V této souvislosti se považuje za nepochopitelný krok nového botswanského prezidenta, který nechal ochranářské hlídky odzbrojit
(...)
Jak se vlastně dostal k ochranářské práci v Africe? Absolvent Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze měl rád zvířata a zajímal se o jejich život od dětství. Když s tátou poprvé navštívil rovníkovou Afriku, byl ohromen různorodostí přírodního prostředí i lidských kultur. „Navíc jsem měl hned zkraje štěstí na perfektní pozorování svých afrických legend a hrdinů – slonů, goril, hrochů, žiraf...“ říká Arthur F. Sniegon s odstupem osmi let. A dodává s úsměvem:
„Nepochybně to byly nějaké čáry, černá magie!“

(...)

Publikováno: Úterý 02.10.2018 13:25