Úspěchy českých týmů na mezinárodních geografických soutěžích|média

Téma | 31.8.2018 | Rubrika: UDÁLOSTI | Strana: 17

Čeští maturanti jsou světoví

Bezpečně vědí, kde je Ob či Jenisej, rozeznají žulu od ruly, bodují i v multimediálních testech. Čeští středoškoláci v srpnu uspěli na mezinárodních zeměpisných olympiádách v Thajsku a v Kanadě. „Na obou kontinentech jsme brali bronz,“ pochlubil se garant české reprezentace Jakub Jelen z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Úspěch v zeměpise přišel krátce poté, co podobně uspěli naši středoškolští chemici a lingvisté. Čím to, že se českým teenagerům tak daří? Dočtete se na www.metro.cz!

vedavyzkum.cz | 25.8.2018 | Rubrika: Z domova

(...)

Na Mezinárodní geografickou olympiádu postupují každoročně čtyři nejúspěšnější řešitelé celostátního kola Zeměpisné olympiády (ZO) kategorie D (střední školy), na Mezinárodní olympiádu věd o Zemi jezdí smíšený tým, který tvoří dva nejlepší řešitelé fyzickogeografické části ZO a dva vítězové geologické olympiády. Hlavním organizátorem Zeměpisné olympiády je sedmým rokem geografická sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, jejíž pracovníci mají zároveň na starosti každoroční uspořádání celostátního kola a dále také tvorbu testů pro soutěžní kategorii D. Soutěžní kategorie A–C pak tvoří katedry geografie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Masarykovy Univerzity a Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Publikováno: Pondělí 27.08.2018 11:10

Kategorie: