Unese problematické Zátiší skoro 200 sociálních bytů?|média

parlamentnilisty.cz | 16.8.2018
Plzeň zahajuje komplexní revitalizaci lokality Zátiší, vznikne přes 190 bytů

Projekt se může stát následováníhodným příkladem nabídky dostupného a sociálního bydlení, prevence segregace a podpory sociálního začleňování,“ zhodnotil projekt Luděk Sýkora z Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty UniverzityKarlovy. Podle radního města Plzně pro správu městských nemovitostí Davida Šloufa je základním principem revitalizace Zátiší zachovat charakter lokality, tedy zástavbu s menšími třípodlažními bytovými domy obklopenými vzrostlou zelení. „Kromě bydlení tam budou prostory pro obchod i dostatek parkovacích míst, stejně tak tam nabídneme sociální služby a prostory pro komunitní aktivity,“ uvedl David Šlouf. Místní obyvatelé jsou s projektem seznámeni, 14. srpna se uskutečnilo setkání přímo na místě, do schránek dostali letáky s informacemi a kontakty, kam se mohou obracet s dotazy.

Plzeňský deník | 16.8.2018 | Rubrika: Region/Zpravodajství | Strana: 2

Lokalita kolem Domažlické ulice v Plzni má už teď problémy s bezpečností.
Radnice tu chce stavět nízkometrážní levné byty. Plzeň – Plzeňská radnice chce stavět nové městské byty. Měly by sloužit především lidem, kteří nedosáhnou na komerční nájem a potřebují levnější malometrážní byt. „Půjde o 18 nových domů se 192 bytovými jednotkami o rozloze mezi 32 a 46 čtverečním i metry,“ upřesnil radní města pro správu nemovitostí David Šlouf (ODS). Byty doplní obchod a také zázemí pro sociální služby.

(...)

Podle Luďka Sýkory z katedry sociální geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, který s radnicí na projektu spolupracuje, je to možné. Plzeňský projekt městského bydlení spojeného se sociálními službami považuje v Česku za unikátní počin. „Aby se z toho ale nestalo ghetto, bude muset radnice udržet stav, aby tam žilo maximálně tak 40 lidí pobírajících dávky,“ prohlásil Sýkora.

Publikováno: Úterý 21.08.2018 10:40

Kategorie: