Tvůrci filmu Krkonoše uvádí do pojizerských kin jeho rozšířenou verzi|nasepojizeri.cz | 10.4.2018 | Strana: 0 | Téma: Přírodovědecká fakulta

Dokumentární film Krkonoše vznikal tři roky a proběhl již asi v 60 kinech s velmi dobrou návštěvností zejména v severních Čechách. V některých pojizerských kinech se promítal již v kratší verzi, ale nyní přichází v rozšířené 90 minutové verzi a doprovází jej besedy s tvůrci.

(...)

Filmové potkání Martina Krále a Viktora Kuny vzniklo nenápadně, ale pro film osudově: oba milovníci hor, oba amatérští kameramani, jeden pedagog, druhý umělec. v roce 2015 začali s představou krátkého vzdělávacího geografického dokumentu. První měl nápad, byl zkraje hybatelem, druhý byl motorem, který se nezastavil další dva roky. Film mu rostl pod rukama, jako perfekcionista jej zdokonaloval, přetáčel a přestříhával. „Záměru jsem zkrátka na dva roky úplně propadl. Cítil jsem, že je asi potřeba, aby takový film vznikl,"vzpomíná Viktor Kuna. „Chtěl jsem ho oprostit od líbivosti a divácké podbízivosti a soustředil se jen na komplexní výpověď o Krkonoších. S cílem přinést krásu nejen v obrázcích, ale také v podávání informací. Vždyť i jako turisti si užíváme, jak do nás průvodci na cestách informace přímo hustí."

(...)

Martin Král:
vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy a Fakultu tělesné výchovy a sportu v Praze. V současné době působí jako pedagog na gymnáziu v Jilemnici.

Publikováno: Čtvrtek 12.04.2018 12:20

Kategorie: