To nejhorší nás čeká|InfoLab | 16.4.2018 | Rubrika: Ekolog | Strana: 100

Navzdory všem markantním vlivům nejsou důsledky oteplování klimatu pro druhovou skladbu nic ve srovnání s jinými faktory. V rozhovoru pro InfoLab to říká Jiří Reif z Přírodovědecké fakulty UK. Podstatně horší dopady má totiž podle něj přímé ničení prostředí člověkem.
„Když se třeba kácí deštný les, má to pořád ještě daleko významnější vliv, než změny klimatu. U klimatu se bavíme spíše o problémech, které nás čekají v budoucnosti,“ vysvětluje Reif. „Řada druhů vyhynula vinou přímého pronásledování nebo ničení přírody. Pokud jde o změny klimatu, zatím to tak není,“ dodává.

(...)

JIŘÍ REIF (38) vystudoval ekologii a ochranu prostředí a zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po stáži na Univerzitě Johanna Gutenberga v Mohuči a působení v nevládní sféře nyní pracuje jako docent na Ústavu pro životní prostředí PřF UK. Zkoumá příčiny změn početnosti ptačích populací a přednáší o tom, jak chránit biodiverzitu. Je ženatý, má dva syny. Lidská populace raketově rost e, což má obrovský dopad na změny biotopů.

Publikováno: Pátek 20.04.2018 16:25

Kategorie: