Studie ochranářů a českých vědců o počtu medvědů|média

K číslům o aktuálním počtu medvědů na Slovensku dospěli vědci z Univerzity Karlovy, České zemědělské univerzity, Ostravské univerzity a slovenské Státní ochrany přírody ve společném projektu, jehož závěrečnou zprávu Státní ochrana přírody publikovala 18. červnece 2023. Výsledky analýz ukazují, že na Slovensku bylo v letech 2019 až 2021 mezi 1012 a 1275 medvědy, jako nejpravděpodobnější počet se jeví 1056. Před osmi lety přitom výzkumníci z Technické univerzity ve Zvoleni došli v obdobnou metodou k číslu 1214, konfidenční interval se nepodařilo stanovit.

Mediální výstupy v souvislosti s publikací výše uvedené studie a reakcemi na ni najdete níže. Jejím spoluautorem je doc. RNDr. Pavel Hulva, Ph.D. z katedry zoologie PřF UK.

RTVS :

JOJ 24

TASR TV

TA3 live

POSTOJ

DENNÍK N

BYSTRICOVINY

TA3

TA3 Hlavné Správy ( min: 23:12)

RTVS

RTVS Hlavné Správy (min. 27:04)

TV MARKÍZA - Televízne noviny