STAVBA GEOTERMÁLNÍHO CENTRA POKRAČUJE|Ústecký deník | 4.7.2018 | Rubrika: Ústecko - region | Strana: 3

PŘED POLOVINOU. V této fázi je stavba unikátního objektu v areálu bývalých kasáren Dukelských hrdinů v Litoměřicích.
Vzniká tu vědecko-výzkumné centrum s názvem RINGEN UK, které zastřešuje Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovyv Praze. Nedaleko vznikajícího centra je vrt, díky kterému by země mohla ohřívat vodu. Jejího tepla by využívaly domácnosti v Litoměřicích. „Cílem centra je ale také zvýšit využívání geotermální energie v celé České republice,“ doplnil manažer geotermálního projektu Antonín Tym. V centru vzniknou laboratoře, přednáškový sál, administrativní místnosti a skladovací haly. Řešitelský tým při letité přípravě výzkumu čerpal zkušenosti i ve světě.

Publikováno: Středa 11.07.2018 15:55

Kategorie: