SMIL a jeho svět|INDEX LN | 26.3.2018 | Rubrika: Rozhovor | Strana: 12

VáclaV SmIl je v současnosti asi nejvlivnějším vědcem s českými kořeny. jeho knihy obdivují Bill Gates, nebo Mark zuckerberg. Co si myslí o současném světě a problémech, které mu hrozí?

(...)

Václav smil (74)
Zřejmě nejvlivnější český vědec současnosti vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy a v roce 1969 emigroval do Kanady. Jeho knihy obdivuje druhý nejbohatších muž světa Bill Gates (četl prý většinu z čtyřiceti čtyř Smilových děl), na oběd ho zve zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg, časopis Foreign Policy jej zase v roce 2010 zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí na zemi. Kanadský vědec s českými kořeny působící na University of Manitoba ve Winnipegu je rovněž držitelem druhého nejvyššího kanadského vyznamenání Order of Canada.

(...)

Publikováno: Pondělí 26.03.2018 14:20