SLEČNA Z DIVOČINY|Kondice | 27.9.2018 | Rubrika: extra velké holky | Strana: 30

(...)

DRBÁNÍ MEDVĚDA
Nevím, kolik tou dobou bylo v Praze hodin, ale u mě v Kanadě bylo okolo půlnoci a psala jsem kamarádovi v Česku SMS. Postavila jsem si stan na místě, které jak jsem druhý den ráno zjistila, bylo oblíbeným místem medvědů.
A právě uprostřed noci mě jeden z nich přišel navštívit.
Byl obrovský a nespokojeně strkal čenichem do stěn mého stanu. Vůbec jsem nevěděla, co mám dělat, a ani pří030tel na telefonu mi nebyl ze své pozice schopný pomoct. Sebrala jsem veškerou odvahu, začala plácat do stanu a hlubokým hlasem jsem hodně nahlas křičela: „Medvěde, já se tě nebojím!“
A on po asi dvaceti minutách, kdy se drbal o strom, vážně odešel. A já, protože jsem byla hrozně unavená po celém dni chůze, jsem ihned usnula.

Šárka Augustinová 31 let Šárka se narodila v Praze, kde vystudovala Ochranu životního prostředí na Přírodovědecká fakultěUniverzity Karlovy. Mluví anglicky a italsky, zajímá se o meditace, ráda maluje a čte, ale hlavně cestuje. Během svého života už prostopovala Kanadu, Austrálii a Nový Zéland. Podívala se i do Itálie, Británie, Indonésie, USA nebo Thajska, ale říká, že prostředí, které jí vyhovuje nejvíc, jsou lesy a tekoucí vody, které jí slouží ijako zdroj potravy. Ted' se na nějaký čas vrátila zpět do Prahy a pracuje jako průvodkyně Českým Švýcarskem u Northern Hikes.

Publikováno: Úterý 02.10.2018 13:30

Kategorie: