"Škroupák" chtějí vylepšit| Českolipský deník|28.7.2018

(...)

„Účelem geofyzikálního průzkumu bylo získat relevantní informace o pohřbených historických objektech v zájmovém prostoru, a to nedestruktivním způsobem, což by mělo umožnit jejich archeologické vyhodnocení a optimalizaci následné záchranné archeologické akce,“ říkají předkladatelé závěrečné zprávy z výzkumu Petr Jenč za Vlastivědné muzeum a Galerii v České Lípě a Jiří Dohnal za Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Oba odborníci na průzkumu spolupracovali.
Ten probíhal začátkem letošního roku během dvou víkendů, kdy měly na plochu náměstí zapovězený vjezd automobily. Vědci vytyčili hrubou mřížku o straně jeden metr, podle které chodili s měřícím přístrojem na pohled podobným detektoru kovů. Zjištěná data a anomálie následně zkoumali.

(...)

Publikováno: Pondělí 06.08.2018 15:30