Seminář mediální komunikace

Seminář si klade za cíl seznámit účastníky se základními principy komunikace s médii, zejména na procvičení prezentace výsledků své vědecké a odborné práce před rozhlasovým mikrofonem či televizní kamerou. Je rozdělen do dvou dnů, 11. a 18.10.2018 a účast je povinná v plném rozsahu.

Seminář je určen pro vědecké a pedagogické pracovníky Univerzity Karlovy; jedná se o pilotní seminář, na základě jeho vyhodnocení budou připraveny další semináře s obdobným zaměřením.

TERMÍN: 10. a 18.10. 2018
FORMA:
teoretický výklad (šest hodin), praktické cvičení ( šest hodin)

STRUČNÁ OSNOVA:

a) teoretická část (rozhlasové a televizní studio IKSŽ)

- prezentace jako forma veřejného projevu, základní formy prezentace

- žurnalistické žánry vhodné pro prezentaci, jejich základní charakteristika

- příprava mluvčího na prezentaci před mikrofonem

- hlavní zásady kultury mluvního projevu, nejčastější chyby a nedostatky

- specifika monologických a dialogických forem prezentace před televizní kamerou

- nonverbální prvky komunikačního procesu v televizi

b) praktická část (rozhlasové a televizní studio IKSŽ)

- interpretace připraveného psaného prezentačního textu na mikrofon – společný poslech a rozbor

- vystoupení na mikrofon (tzv. osobní vizitka)

- rozhovor u mikrofonu

- vystoupení před televizní kamerou (se zaměřením na prezentaci výsledků své vědecké práce) - společný poslech a rozbor

Přednášející: PhDr. Josef Maršík, CSc., PhDr. Martin Lokšík

POŽADAVKY NA PŘIHLÁŠENÍ:
Ve stanoveném termínu (nejméně týden před zahájením) zaslat organizátorům strukturovaný životopis (se zvláštním zřetelem ke své vědecké a pedagogické práci) a připravit k interpretaci na mikrofon cca jednu až dvě stránky textu zaměřeného na seznámení posluchačů s problematikou vědeckého oboru, kterým se na UK zabývají.

REGISTRACE ZDE

Publikováno: Úterý 18.09.2018 13:55