ŘEDITEL MÁ UČITELŮM OTEVÍRAT PROSTOR PRO PŘEMÝŠLENÍ|Učitelské noviny | 18.9.2018 | Rubrika: Zeptali jsme se | Strana: 9

V kunratické základce to tak funguje

Když před dvanácti lety odešel ze ZŠ Táborská v Praze 4, ve škole na kraji hlavního města jako by na pozici ředitele začínal znovu od začátku. Mnozí byli zvědaví, jak si povede. Kdo ho znal, nemohl být překvapen. Z původních 330 žáků je dnes 715, pečuje o ně 110 zaměstnanců. „Jsme vlastně velký podnik," říká VÍT BERAN, ředitel Základní školy v Praze-Kunraticích.

(...)

* Co všechno pořádáte?

Jsou to tři typy akcí. První jsou aktivity vycházející z projektu Pomáháme školám k úspěchu, do kterého jsme se před devíti lety zapojili. Spojuje síť podobně laděných škol a učitelů, podporuje je v tom, aby dokázali rozvíjet každého žáka v podmínkách, které mu vyhovují. Naší vizí je, aby se všichni žáci učili naplno a s radostí. V rámci sítě se učitelé navzájem obohacují a tím rostou. Na své oborové sdílení si mohou pozvat i lektora, který je odborně nasměruje, ale hlavně sdílejí své zkušenosti. To, že mají společnou vizi, vědí, kam míří, kde jsou, a hledají cesty, kudy se do cíle dostanou, je hodně důležité. Druhý typ akcí vychází z naší akreditace. Tím, jak naši učitelé odborně rostou, jsou pro kolegy z jiných škol zajímaví. Chtějí si k nám přijet pro zkušenosti. Zájem je opravdu velký, až musím naše učitele chránit. Učitelé nám dovolili, že během školního roku můžeme přijmout maximálně pět takových velkých návštěv. Dodržujeme to, protože chceme, aby se cítili komfortně a bezpečně. I tak míváme ve škole návštěv víc než dost. Nejen že jsme v úzkém napojení na Pedagogickou a Přírodovědeckou fakultu UK.

(...)

Publikováno: Pondělí 24.09.2018 12:10