Realitní bublina je před prasknutím, trh je přehřátý|nasregion.cz | 14.8.2018

(...)

V reakci na zpomalení České ekonomiky snížila Evropská komise odhady růstu pro letošní i příští rok. Podle prognózy by se měl hrubý domácí produkt letos zvýšit už jen o tři procenta a příští rok o 2,9 procenta.
Také meziroční růst cen domů a bytů v prvním čtvrtletí zmírnil z 8,4 procenta na 7,7 procenta. Vyplývá to z údajů evropského statistického úřadu Eurostat. V celé EU se přitom ceny zvýšily v průměru o 4,7 procenta. Vloni rostly ceny bytů téměř 20 procentním tempem. „Na začátku letošního roku jsme zaznamenali oslabení tohoto růstu,“ uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).
Podle studie Katedry sociální geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy je v současné době v celé republice přes 650 tisíc neobývaných bytů. Podle údajů ČSÚ se však staví nové. Počet zahájených bytů v květnu meziročně vzrostl o 17,3 procenta a počet dokončených vzrostl dokonce o 53,3 procenta.

(...)

Publikováno: Středa 15.08.2018 12:00