Psychologie NA TALÍŘI|Psychologie dnes | 27.3.2018 | Rubrika: Zdraví | Strana: 35

(...)

A ještě malý bonus. Česnáček se jmenuje lékařský, protože má blahodárné čisticí účinky na různé orgány v našem těle.
Popenec obecný je příbuzný třeba s tymiánem nebo s majoránkou. V dubnu jeho plazivé stonky vyhánějí krásné modravé květy. Je to první rostlina, která se dá používat jako univerzální koření. Jedná se o jednu z mála bylin, která je lepší tepelně upravená.
Jana Vlková vystudovala ekologii na Přírodovědecké fakultě UK a Fakultu sociálních věd tamtéž. S humorem se představuje jako expertka na jedlé kvítí a býlí. Pořádá přednášky o jedlých květech i semináře v přírodě. Více na www.kytkykjidlu.cz.
Kniha Kytky k jídlu v receptech i herbáři přináší popis a ilustrace 40 nových druhů a téměř sto receptů na 60 fotografiích, které jsou prostě „k sežrání“.

(...)

Publikováno: Pátek 20.04.2018 16:25