Psychologie NA TALÍŘI|Psychologie dnes | 26.4.2018 | Rubrika: Zdraví | Strana: 39

Měsíc květového opojení

Ne nadarmo dostal pátý měsíc v češtině název květen. Žeň, jaká je v květnu k dispozici, se již v žádném dalším měsíci neopakuje. Na scénu vstupují i kulturní rostliny. Je překvapivé, jak vynikající chuť mají tulipány, které ovšem doporučuji sklízet jen na vlastních zahradách a nikoli v parcích. Tulipány se uplatní jako součást radostných jarních salátů. Rostlina, snad s nejopojnější vůní, šeřík, je nádhernou dekorací. Snadno a rychle vadne, čímž taktně poukazuje na fakt, že bychom neměli s ochutnáváním přírody promarnit ani den. Totéž poselství vysílají i kvetoucí ovocné stromy. Zejména květy třešní a višní mají nečekanou chuť. Při poválení na jazyku je možné cítit vůni peckových jadérek.

(...)

Jana Vlková vystudovala ekologii na Přírodovědecké fakultě UK a Fakultu sociálních věd tamtéž. S humorem se představuje jako expertka na jedlé kvítí a býlí. Pořádá přednášky o jedlých květech i semináře v přírodě.

Publikováno: Středa 23.05.2018 10:55

Kategorie: